Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport z Austrii: Bez niespodzianek i większych przetasowań

Raport z Austrii: Bez niespodzianek i większych przetasowań

Dość pewnie 3:1 rywali z Klagenfurtu pokonał zespół Michała Peciakowskiego. SG Arbesbach utrzymuje się na pozycji wicelidera tabeli rozgrywek ligi austriackiej. Mniej szczęścia miał UVC Graz Tomasza Dynkowskiego, który przegrał 0:3 z VC Amstetten.

Ósmą wygraną na parkietach ligi austriackiej odnotował SG Arbesbach. W meczu IX rundy rozgrywek zespół Michała Peciakowskiego na wyjeździe pokonał VBK Klagenfurt. Mimo przegranej pierwszej odsłony podopieczni Martina Kopa wrócili do gry, potwierdzając swoją dominację w partiach kolejnych. Falstart w pierwszych setach to scenariusz powtarzający się w wykonaniu siatkarzy Arbesbach dość często na przestrzeni tego sezonu. – Bardzo długi dojazd na mecz dał nam się w pierwszym secie we znaki, ale faktycznie to już powoli tradycja – o tej części meczu mówił polski rozgrywający, podkreślając przy tym, że były to jedynie przejściowe problemy w szeregach wicelidera tabeli. – Od końcówki drugiego seta to my nadawaliśmy ton grze. W zasadzie wszystkie elementy funkcjonowały dobrze – dodał zawodnik. O ile drugi set to wygrana gości na przewagi po wyrównanej końcówce, partie trzecia i czwarta to kilkupunktowe prowadzenie SG Arbesbach od pierwszych do ostatnich akcji meczu.

50% efektywność zagrań w ataku, 12 „oczek” zdobytych blokiem i dyspozycja najlepiej punktującego – Vlado Mileva (23 punkty w meczu) – pomogły przyjezdnym utrzymać prowadzenie, potwierdzając przewagę SG Arbesbach w tej rywalizacji. – Jeśli brakuje nam czegoś, to ognia w grze, który paliłby się od pierwszego do ostatniego punktu – o grze swojej drużyny i ewentualnych brakach mówił Michał Peciakowski, nawiązując przy tym do zmagań PlusLigi siatkarzy. – Chociażby takiego ognia, jaki pali się aktualnie w drużynie naczelnego diabła kraju Kuby Bednaruka, którego żar bucha aż do Austrii! (śmiech)

Trzeci zespół ubiegłego sezonu austriackiej Bundesligi nie będzie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek. Dziś w rozgrywkach Challenge Cup SG Arbesbach zagra z serbskim Mladi Radnik Pożarevac.

VBK Klagenfurt – SG Raiffeisen Arbesbach 1:3
(25:22, 24:26, 20:25, 17:25)

VBK Klagenfurt: Kolev (5), Johansson (14), Dumek, Koraimann (9), Fruhbauer (11), Kufa (3), Huber (libero) oraz Kostanjevec i Fischer (1)

SG Raiffeisen Arbesbach: Gjoko (10), Jereb, Milev (23), Peciakowski (6), Culafic (13), Windisch (13), Schiesswald (libero) oraz Lechthaler (3), Hahn i Kriechbaumer

Mniej szczęścia miał drugi „polski” zespół występujący w rozgrywkach ligi austriackiej. Aktualnie trzeci atakujący rozgrywek ze względu na chorobę tym razem nie mógł wspomóc swojego zespołu. Polaka w wyjściowym składzie zastąpił Anton Menner. Podopiecznym Martina Plessla nie pomógł nawet indywidualny wynik i zdobyte przez Kudrjasovsa 15 „oczek”. W starciu z liderem rozgrywek – VC Amstetten – siatkarze Graz nie mieli większych szans. Wyrównana była jedynie druga partia, przegrana przez zespół Tomasza Dynkowskiego na przewagi, 27:29. Ostatnią porażkę UVC Graz przypłacił spadkiem w ligowej klasyfikacji z trzeciego miejsca na lokatę piątą.

VC Amstetten Hypo NÖ – UVC Holding Graz 3:0
(25:15, 29:27, 25:18)

VC Amstetten Hypo NÖ: Krba (18), Micic (7), Kellum (11), Palgut (6), Pelemis (10), Nagy (1), Schnetzer (libero) oraz Vracaric (4) i Kattner (1)

UVC Holding Graz: Schachinger, Eglseer (6), Kudrjasovs (15), Koraimann (6), Swoboda (7), Menner (7), Blaha (libero) oraz Waltner, Ertl, Lanegger i Buchegger

Kolejną porażkę do swojego dotychczasowego dorobku dodali siatkarze SG supervolley OÖ. Po wygranej pierwszej odsłonie, w kolejnych setach gospodarze musieli uznać wyższość Volksbanku Hartberg. Podobnie dziewiąta runda zakończyła się dla przedostatniej ekipy austriackiej Bundesligi, hotVolleys Wiedeń. Wiedeńczycy, dotychczas mający na koncie tylko jedną wygraną, tym razem przegrali 0:3 z SG VBC Weiz/Gleisdorf.

SG supervolley OÖ – TSV Volksbank Hartberg 1:3
(27:25, 21:25, 20:25, 22:25)

SG supervolley OÖ: Halpenny (8), Schmitz (6), Ratsep (10), Polixmair (2), Goubaux (18), Gramit (21), Mitterhuber (libero)

TSV Volksbank Hartberg: Schloffer (21), Pack (1), Postl M. (9), Hirczy (21), Steidl (3), Kohlhauser (16), Schutzenhofer (libero) oraz Schweighofer, Trothann, Thaller (2) i Unterberger (3)

SG VBC Weiz/Gleisdorf – hotVolleys Wiendeń 3:0
(30:28, 25:20, 30:28)

SG VBC Weiz/Gleisdorf: Konrad, Holzel (13), Prammer (16), Zipper (10), Pacher (7), Leiner (8), Steiner (libero) oraz Holzl, Bachlechner, Landfahrer (4) i Damm (3)

hotVolleys Wiedeń: Adamovic (2), Doboczky (10), Trothann (8), Kamenica (10), Knaus (1), Blagojevic (11), Maurer (libero) oraz Nikolić (2)