Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Sacharewicz: Uzupełniamy się, a to rokuje optymistycznie

Mateusz Sacharewicz: Uzupełniamy się, a to rokuje optymistycznie

fot. archiwum

Przysłowiowym „rzutem na taśmę" 23-letni Mateusz Sacharewicz zasilił ekipę MKS-u Banimex Będzin tuż przed inauguracją bieżącego sezonu. - To był dobry wybór. Wiedziałem, że powstaje tu silny i równy zespół - podkreśla środkowy.

Dlaczego zdecydowałeś się na transfer do MKS-u?

Mateusz Sacharewicz:W Jaworznie wynikła taka, a nie inna sytuacja, więc propozycja z Będzina była dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Wiedziałem, że powstaje tu silny i równy zespół, jednak wcześniej nie miałem okazji porozmawiać z działaczami MKS-u na temat moich ewentualnych przenosin do tego klubu.

Zawodnicy czasami mają problemy z zaaklimatyzowaniem się w nowym klubie…– W moim przypadku nie miało to miejsca, gdyż wszystkich chłopaków z tej drużyny znałem już wcześniej z boiska.

Początek nowego sezonu macie bardzo obiecujący.

Tak, wygraliśmy pięć z sześciu meczów ligowych, a także awansowaliśmy do kolejnej rundy w Pucharze Polski. Gramy dobrze, uzupełniamy się na każdej pozycji, a to optymistycznie rokuje na przyszłość.

Jesteś zadowolony ze swoich dotychczasowych występów?

Siebie samego trudno jest oceniać, ale myślę, że wywiązuję się ze swoich zadań należycie. Na środku mamy dużą rywalizację, podobnie jak i w całej drużynie, ale to pozytywnie wpływa na nas wszystkich.

W ostatnią niedzielę wygraliście z Pekpolem Ostrołęka, a więc z klubem, w którym spędziłeś minione dwa sezony.

– Zgadza się. Dla mnie był to wymarzony powrót, ponieważ zawsze chce się udowodnić poprzedniemu klubowi swoją wartość. Podczas meczu serce biło mi mocniej, lecz dzięki temu miałem dodatkową motywację, aby zaprezentować się jak najlepiej. Ostatecznie wygraliśmy, więc Ostrołękę opuściłem z podniesioną głową.

Teraz przed wami teoretycznie łatwiejsze spotkanie z Energetykiem Jaworzno…

To można różnie rozumieć, gdyż w tabeli i na papierze jesteśmy znacznie wyżej, ale na boisku drużyna z Jaworzna na pewno będzie walczyć o punkty i nie położy się przed nami. Na pewno do tego meczu podejdziemy na 100%.

21 listopada zagracie w Pucharze Polski z AZS-em Nysa. To spotkanie w dużym stopniu może was przybliżyć do rywalizacji z drużynami z PlusLigi.

Puchar traktujemy równie poważnie jak ligę. Dotychczas nie grałem ze Skrą ani z ZAKSĄ, ale wystąpiłem przeciwko Delekcie Bydgoszcz. W Pucharze Polski chcemy zajść tak daleko, jak się uda, a ewentualna rywalizacja z zespołem z PLS będzie dla nas samą przyjemnością.

 

źródło: mks-mos.bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved