Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: MKS jedzie po punkty do Azerbejdżanu

Liga Mistrzyń: MKS jedzie po punkty do Azerbejdżanu

fot. Dariusz Chećko

Po porażce z Aluprofem dąbrowianki prawie prosto ze swojej hali udały się w drogę do Azerbejdżanu. W środowe popołudnie przyjdzie im zmierzyć się w ramach 3. kolejki Ligi Mistrzyń z zespołem Azerrail Baku, prowadzonym przez Alessandro Chiappiniego.

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej początku rozgrywek w elicie Ligi Mistrzyń do udanych zaliczyć nie mogą. Po dwóch kolejkach zdołały zaledwie zapisać na swoim koncie jeden punkt przywieziony z Drezna. Celem przypomnienia, w pierwszej kolejce uległy tureckiemu Eczacibasi w czterech setach.

W spotkaniu z azerskim zespołem nie wystąpią niestety w roli faworytek. Naszpikowany gwiazdami znanymi z polskich parkietów zespół prowadzony przez włoskiego trenera, po gładkiej porażce w 2. kolejce z tureckim Eczacibasi VitrA Stambuł będzie chciał przed własną publicznością pokazać, że porażka w Stambule była tylko dziełem przypadku. Azerrail Baku to drużyna mająca aspiracje na Final Four, mająca w swoim składzie takie gwiazdy jak Manon Flier, Megan Hodge czy grające w poprzednim sezonie w barwach Muszynianki Caroline Wensink i Debby Stam-Pilon. Nie trzeba również przypominać, że zespół z Baku prowadzi znany dąbrowskim siatkarkom i kibicom siatkówki w Polsce Alessandro Chiappini. Dodatkowo zaś polskim akcentem drużyny z dalekiego Azerbejdżanu będzie rozgrywająca Milena Radecka.

Biorąc pod uwagę renomę azerskiego zespołu i ostatnio rozegrane mecze ekipy z Polski, z całą pewnością należy przypuszczać, że siatkarki z Zagłębia Dąbrowskiego staną przed bardzo trudnym zadaniem. Przypomnieć należy, że zespół prowadzony przez Waldemara Kawkę w ostatnich pięciu spotkaniach – w rozgrywkach krajowych i Lidze Mistrzyń – na swoim koncie zanotował tylko jedno ligowe zwycięstwo, w dodatku z beniaminkiem ORLEN Ligi. Kolejnym problemem Waldemara Kawki jest brak podstawowej zawodniczki w składzie, jaką jest libero zespołu Krystyna Strasz. Wychowanka dąbrowskiego teamu od trzech kolejnych spotkań pauzuje z powodu choroby. Co prawda „dąbrowska pchełka", jak mawiają o niej koleżanki z zespołu, wznowiła treningi, ale nie jest jeszcze w pełni sił, by pomóc koleżankom.

We wrześniu bieżącego roku podczas Memoriału Agaty Mróz rozgrywanego w Katowicach, dąbrowianki co prawda dość łatwo pokonały zespół Alessandro Chiappiniego, ale nie można jednak wpadać w euforię. Podczas pobytu w Polsce zespół Azerrailu Baku był w fazie konstruowania nowego składu i zgrywania się. – Nie wiem czego się spodziewać po zespole prowadzonym przez trenera Chiappiniego. Wiem za to jedno, jeżeli wyjdziemy na boisko w pełni skoncentrowane i będziemy do końca walczyć o każdą piłkę, to wynik jest otwarty – powiedziała Elżbieta Skowrońska, przyjmująca polskiego zespołu.

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej stają więc przed kolejnym i niełatwym zadaniem. Czy przełamią nie najlepszą ostatnio passę? Czy stać je na przywiezienie punktów z Azerbejdżanu? Przekonamy się już dzisiaj. Spotkanie w Baku rozpocznie się o godzinie 15:00 czasu polskiego (o 18:00 czasu miejscowego).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved