Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kokociński: Nieważne jak, ważne, że się wygrywa

Grzegorz Kokociński: Nieważne jak, ważne, że się wygrywa

fot. archiwum

- Nieważne jak, ważne, że się wygrywa. Wygranych się nie ocenia - mówi po spotkaniu z Treflem Gdańsk Grzegorz Kokociński. - Jedziemy do jaskini lwa i na pewno tanio skóry nie sprzedamy - zapowiada siatkarz przed meczem z Resovią Rzeszów.

Falowanie i spadanie – tak można podsumować to spotkanie?

Grzegorz Kokociński: – To był na pewno ciężki mecz, Gdańsk grał u siebie. Spotkały się zespoły, które musiały to wygrać, ale to właśnie my nie złożyliśmy broni. Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, tym bardziej, że nasza gra falowała. Raz przegrywaliśmy, raz prowadziliśmy i to się tak wszystko odwracało. Jednak w końcówkach zachowaliśmy trochę więcej zimnej krwi niż nasi przeciwnicy, czego do tej pory nam brakowało. Nie popsuliśmy zagrywki w końcówce, graliśmy piłkę do przeciwnika i to on zrobił błędy. Może nasza gra nie była w najlepszym wykonaniu, jednak nieważne jak, ważne, że się wygrywa. Wygranych się nie ocenia, chociaż na pewno będziemy rozmawiać o tym meczu, tak jak to było po meczu z Politechniką Warszawską.

W trzeciej odsłonie to Trefl przejął inicjatywę na boisku, a wy musieliście gonić wynik. Co się stało?Pierwsze wygrane dwa sety, które dawały nam 1 punkt, spowodowały, że w nasze szeregi wdarło się rozluźnienie. Rzeczywiście w tym trzecim secie wyraźnie przegrywaliśmy. Gdańsk zaczął odważniej zagrywać. W tym momencie trener zrobił dobre zmiany. Wszedł Grzegorz Pająk i Tomek Józefacki, który wprowadził trochę spokoju. Nie podpalał się w ataku, potrafił splasować piłkę, obić blok. Myślę, że to zdeprymowało gdańszczan. Udało nam się dogonić przeciwników i zakończyć to spotkanie, zwyciężając w nim bez straty seta.

Wasz cel na ten sezon to…

Szóste lub ewentualnie siódme miejsce. Sądzę, że będziemy w stanie takie miejsce bezpiecznie uzyskać. To zwycięstwo bardzo nam w tym pomoże.

W najbliższą sobotę rozegracie kolejny mecz na wyjeździe, z mistrzem Polski.

Nie jedziemy na Podpromie w roli faworyta, chociaż jak na razie z wyjazdów przywozimy punkty. Jak pokazał mecz rozegrany w Rzeszowie pomiędzy mistrzem a Tytanem AZS Częstochowa, każdy może wygrać z każdym i wszystko jest możliwe w tym sezonie. Jedziemy do jaskini lwa i na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Przez najbliższy tydzień będziemy przygotowywać się do tego spotkania.

 

źródło: effectorkielce.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved