Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Dominik Stanisławczyk: Nie ma łatwych rywali

Dominik Stanisławczyk: Nie ma łatwych rywali

fot. archiwum

- Zawodniczki tworzą fajną atmosferę, która pomaga nam wygrywać - przyznaje trener drugoligowego żeńskiego zespołu Karpat Krosno. Po siedmiu rozegranych kolejkach ekipa z Krosna ma na swoim koncie komplet zwycięstw.

Strefa Siatkówki: Po siedmiu rozegranych kolejkach jesteście jedynym zespołem grupy czwartej drugiej ligi kobiet, który może pochwalić się kompletem zwycięstw – możesz chyba przyznać, że bardzo udanie rozpoczęliście sezon?

Dominik Stanisławczyk:Tak, na pewno początek tego sezonu można uznać za bardzo udany – dziewczyny spisują się rewelacyjnie. Najbardziej zadowolony jestem z tego, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej.

Spodziewałeś się tak dobrej postawy zespołu? Przed sezonem w waszej ekipie doszło do wielu zmian personalnych i istniała poważna obawa, że minie trochę czasu, zanim uda się zgrać zespół, a co za tym idzie – osiągać dobre wyniki.

Wiedziałem, że drużyna ta jest w stanie grać na wysokim poziomie. Zmiany, które poczyniliśmy przed sezonem, były duże, ale nowe zawodniczki świetnie wkomponowały się w zespół.

Będąc przy nowych zawodniczkach – jak możesz ocenić ich postawę? Ruchy transferowe okazały się słusznymi?

Spisują się bardzo dobrze. Są młode, zdolne, ambitne i pracowite – co obserwuję na każdym treningu. To samo zresztą mogę powiedzieć o reszcie zespołu. Zawodniczki tworzą fajną atmosferę, która pomaga nam wygrywać.Chciałem nawiązać do spotkania z Developresem Rzeszów – drużyna ta stawiana jest w roli faworyta rozgrywek. W szóstej kolejce sprawiliście im jednak przysłowiowy „zimny prysznic", pokonując ich na wyjeździe 3:0. Czy w tym meczu odnieśliście tak zdecydowane zwycięstwo jak obrazuje to wynik, czy może raczej była to wyrównana konfrontacja?

Do meczu z Developresem przygotowaliśmy się solidnie, bo wiedzieliśmy, że postrzegany jest jako faworyt naszej grupy. W przedsezonowych sparingach naszych drużyn dwukrotnie schodziliśmy z boiska pokonani. Jak widać, z porażek tych wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski, które pozwoliły nam wygrać to spotkanie.

A zatem Developres jest jak najbardziej w waszym zasięgu?

Wygrana 3:0 pokazuje, że jesteśmy w stanie nawiązać z nimi walkę, ale to był tylko jeden mecz, kolejny w lidze. Mam nadzieję, że nie był to jednorazowy sukces i w kolejnych meczach pokażemy się z równie dobrej strony.

Za wami już siedem ligowych kolejek – jak oceniasz poziom rozgrywek?

Wydaje mi się, że podobnie jak w poprzednim sezonie, są trzy drużyny, które będą walczyć o awans. Pozostałe powalczą o to, by być w pierwszej czwórce i być może sprawić w play-offach jakąś niespodziankę.

W kolejnych meczach podejmiecie ekipy z Tomaszowa i Wieliczki – jakie cele stawiasz przed zespołem we wspomnianych konfrontacjach?

Zrobimy wszystko, aby po tych dwóch meczach nasz dorobek punktowy wzbogacił się o kolejne 6 punktów. Aby to się udało, do każdego spotkania musimy podchodzić maksymalnie skoncentrowani, walczyć o każdą piłkę. Nie ma łatwych rywali, każdy chce wygrywać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved