Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Simone Parodi: Potrzebujemy wsparcia kibiców

Simone Parodi: Potrzebujemy wsparcia kibiców

fot. archiwum

Cucine Lube Banca Marche Macerata to w tym sezonie najbardziej pechowy zespół we włoskiej Serie A. W ciągu 3 tygodni na długie miesiące ze składu wypadli dwaj przyjmujący: Jiri Kovar i Cristian Savani. - Strata Jiriego i Cristiana bardzo boli - przyznał Simone Parodi.

W ostatnim czasie nasz zespół dotknęły dwie bardzo poważne kontuzje i nie jest to dla nas przyjemna sytuacja. Chcemy jak najszybciej wyjść na boisko i dać upust naszej złości w jej sportowym rozumieniu – przyznał przyjmujący Lube Banca Macerata, Simone Parodi. Faktycznie, w tym sezonie los nie oszczędza siatkarzy z Maceraty. Na treningu poprzedzającym mecz Lube Banki z Andreoli Latina skomplikowanej kontuzji kostki doznał gwiazdor Maceraty i reprezentacji Włoch – Cristian Savani. Pod koniec przedmeczowego treningu przyjmujący kadry Italii wykonał atak, po którym piłka szybko wróciła pod jego nogi. Zawodnik wylądował bardzo niefortunnie – wprost na spadającą piłkę i doznał poważnej kontuzji kostki. Savani co prawda opuścił już szpital, ale czeka go około 3-4 miesięcy pauzy i rehabilitacji po skręceniu stawu skokowego. Brak Savaniego to nie jedyne osłabienie Cucine Lube Banki Marche Macerata. Mistrzowie Włoch w połowie października stracili również drugiego przyjmującego – Czecha z włoskim paszportem, Jiriego Kovara. Kovar zerwał więzadła krzyżowe przednie w lewym kolanie podczas towarzyskiego meczu z Sir Safety Perugia i czeka go nawet 6 miesięcy rozbratu z siatkówką. – Strata Jiriego i Cristiana bardzo boli, bo są to gracze, którzy mogą decydować o obliczu każdego zespołu na świecie, a poza tym są bardzo silni. Czekając na ich powrót, mamy przed sobą kilka trudnych spotkań, w których chcemy zaprezentować się najlepiej jak potrafimy. Pokazaliśmy, iż mimo osłabienia, dalej jesteśmy silną ekipą. Przekonała się o tym Andreoli Latina i Perugia. Kontuzje Kovara i Savaniego nie zmieniają celów, które postawiliśmy sobie przed sezonem – dodał Parodi.

Przez dwa tygodnie Lube Banca Macerata będzie miała przed sobą kilka arcyważnych spotkań. Maraton ciężkich pojedynków rozpoczął się od meczu z Perugią, który podopieczni Alberto Giulianiego wygrali gładko 3:0. W pierwszej odsłonie na boisku było widać walkę z obu stron, natomiast w kolejnych dwóch partiach Simone Parodi do spółki z Sasą Staroviciem bezlitośnie wypunktowali rywali. Po meczu z Perugią mistrzów Włoch czekają kolejne niezmiernie ważne pojedynki – dwa mecze z Generali Unterhaching przedzielone konfrontacją z Itasem Diatec Trentino. – Musimy do tych spotkań podejść z głową. Dwa pojedynki z ekipą z Niemiec najprawdopodobniej zadecydują o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w naszej grupie Ligi Mistrzów i nie będzie musiał martwić się o awans do dalszej fazy gier. Co do meczu z Trentino, to wiemy czego się spodziewać. Mecze z Itasem to zawsze wielkie wyzwania, ale jak na razie cieszymy się z tego, że meczem z Perugią potwierdziliśmy, iż fotel lidera nam się należy – skwitował Parodi.

W tak ciężkiej sytuacji kadrowej ekipa z Maceraty nie była od dawna. Zbliżające się spotkania pokażą, czy Savani i Kovar to postaci, które w Lube są niezastąpione, a poza tym pozwolą fanom mistrzów Włoch na okazanie swojego przywiązania do klubu. W obliczu długich kontuzji obu przyjmujących wsparcie z trybun wydaje się być nieocenione, a kibice mogą stać się „siódmym zawodnikiem” zespołu z Maceraty. – Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy wsparcia kibiców i ludzi, którzy nas otaczają. Musimy czuć wsparcie z zewnątrz, które pomoże nam przezwyciężyć wszystkie przeciwności, z jakimi aktualnie się mierzymy. W Pala Fontescodella kibice Maceraty potrafią zgotować fantastyczny doping i wierzę, że w tych ważnych meczach z Generali i Itasem im się to uda – podsumował przyjmujący reprezentacji Włoch. 

źródło: inf. własna, lubevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved