Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Siwka: Kluczem do zwycięstwa była zespołowość

Marta Siwka: Kluczem do zwycięstwa była zespołowość

fot. archiwum

- Zagrałyśmy całym zespołem. Nasza gra nie opierała się na jednej zawodniczce. Doskonale zrealizowałyśmy założenia taktyczne - mówiła po wygranym 3:1 spotkaniu z Budowlanymi Łódź libero Legionovii Legionowo, Marta Siwka.

W meczu z łodziankami siatkarki Siódemki odniosły dopiero drugie zwycięstwo w rozgrywkach ORLEN Ligi. Po spotkaniu nie kryły zadowolenia z wyniku i swojej postawy. – Zrobiłyśmy dziś to, co do nas należało – zagrałyśmy całym zespołem. Nie było tak, że była jedna zawodniczka i na niej opierała się cała gra. Widać było, że grał cały zespół – powiedziała Marta Siwka. – Doskonale zrealizowałyśmy też założenia taktyczne. Utrudniłyśmy przeciwnikowi grę przede wszystkim naszą zagrywką. Dzięki temu łatwiej było nam ustawić się w obronie i w bloku – dodała libero legionowskiego zespołu.

Zawodniczki beniaminka wyraźnie górowały nad przeciwnikiem z Łodzi – wygrane partie zwyciężyły do 23, 16 i 18. Ekipa Budowlanych zagroziła im tylko w drugim secie, w którym podopieczne Macieja Kosmola triumfowały do 13. – W tym drugim secie na chwilę się chyba rozkojarzyłyśmy, za bardzo się rozluźniłyśmy, za szybko chciałyśmy wygrać. Na szczęście jednak w kolejnej partii przypomniałyśmy sobie, co mamy grać i o co gramy. Bardzo chciałyśmy bowiem wygrać ten mecz, więc włączyłyśmy piąty bieg i tak jak zakładałyśmy, pokonałyśmy przeciwnika – mówiła siatkarka.

Przed drużyną Wojciecha Lalka teraz wyjazdowe spotkanie z liderem tabeli ORLEN Ligi, BKS-em Aluprof Bielsko-Biała. Faworytem meczu z pewnością będą gospodynie, ale legionowianki nie zamierzają składać broni. – Do każdego spotkania podchodzimy tak samo skoncentrowane i z chęcią wygranej. Nie możemy założyć, że skoro jedziemy do lepszego przeciwnika, to możemy przegrać. Chcemy walczyć i szukać punktów właśnie z takimi rywalami. W końcowej rywalizacji te punkty mogą nam się bardzo przydać. Na pewno więc nie pojedziemy do Bielska-Białej po to, żeby zagrać mecz, tylko po to, żeby go wygrać – zapowiedziała Marta Siwka.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved