Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Lubaczewski: Pokażemy dobrą siatkówkę

Łukasz Lubaczewski: Pokażemy dobrą siatkówkę

fot. archiwum

W meczu z Politechniką Opolską zdecydowanie najbardziej niebezpiecznym siatkarzem Gwardii był dla przeciwników Łukasz Lubaczewski. Młody atakujący zachowuje jednak zimną głowę i nie popada w hurraoptymizm po swoim sobotnim występie.

Nie tak to miało wyglądać…

Łukasz Lubaczewski:Nie tak, zgadzam się. Brakuje dobrych końcówek. Mamy młody zespół, myślę, że ręka ciągle nam drży. Ciężko cokolwiek powiedzieć. To jest kolejny mecz, który przegrywamy w taki sposób. Mam nadzieję, że to się zmieni, pójdzie do przodu.

Tydzień temu też przegraliście po pięciosetowym meczu. Ciężko jest mówić o takich porażkach.Moim zdaniem jest postęp. Każdego zawodnika jakoś pchnęło do przodu. Tak ja przynajmniej czuję. Popełniamy jednak ciągle sporo własnych błędów, oddając tym samym punkty przeciwnikom. Mamy sporo piłek, które moglibyśmy skończyć w łatwy sposób, a my niepotrzebnie kombinujemy.

Sam wyszedłeś w końcu z tej „siatkarskiej lodówki” i dostałeś szansę zagrać nieco dłużej. Spisałeś się bardzo dobrze. Jak ocenisz swój występ?

– Miałem ostatnio kontuzję ręki. Trochę inaczej się grało, kiedy coś tam bolało. Z treningu na trening czuję, że jest coraz lepiej. Niestety trafiają się jednak gorsze i lepsze dni. Wydaje mi się, że mogłem zagrać lepiej. W niektórych fragmentach miałem możliwość skończyć piłki, których nie kończyłem. Czasem to było za niskie rozegranie, ale mimo wszystko powinienem coś z tego zrobić.

Dużo od siebie wymagasz. To jednak dobra cecha.

– Trzeba wziąć odpowiedzialność za swoją grę. Gramy w szóstkę i każdy musi zdawać sobie z tego sprawę.

Myślisz, że przełamiecie się w kolejnych meczach?

Na pewno taki moment będzie, naprawdę. Mamy fajną ekipę. Brakuje nam doświadczenia. Brakuje czasem takiej zawziętości, walki do końca. Kiedy trafia się moment, w którym zaczynamy dochodzić rywala, wierzymy w końcowy sukces. Jak jednak tracimy kilka punktów w serii, to głowy opadają i jest po wszystkim. Liczę, że to się zmieni i będzie coraz lepiej.

Umówmy się więc, że wszystko przez listopad. Ten miesiąc po prostu gwardzistom nie leży (śmiech).

– (śmiech) Nie, chyba nie w tym rzecz. Nie zwalałbym winy na listopad. Po prostu musimy się przełamać. Każdy musi wziąć się za siebie i grać tak jak na treningu. Pokażemy jeszcze dobrą siatkówkę.

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved