Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > W Młodej Lidze bez niespodzianek

W Młodej Lidze bez niespodzianek

fot. archiwum

8. kolejka Młodej Ligi nie przyniosła niespodzianek - w żadnym z meczów faworyci nie zawiedli. Najciekawiej zapowiadały się potyczki bełchatowian z warszawianami i uczniów ze Spały z gdańszczanami, lecz w żadnej z nich nie doszło do podziału punktów.

W pierwszym meczu ósmej kolejki zmierzyły się Ekipy zajmujące czwarte i trzecie miejsce w ligowej tabeli, a więc Skra Bełchatów i MOS Wola AZS Politechnika Warszawska. Mimo iż można było oczekiwać zaciętego spotkania, to gospodarze już od pierwszych akcji wyraźnie dominowali na parkiecie, dzięki czemu pewnie wygrali pierwsze dwie odsłony. W trzeciej partii pozwolili sobie początkowo na chwilę rozluźnienia, lecz w miarę upływu czasu powracali do gry, chcąc jak najszybciej rozstrzygnąć losy pojedynku na swoją korzyść. Stołeczni siatkarze nie zamierzali się jednak poddawać i w końcówce, rozstrzyganej na przewagi, to oni byli „górą”. Podopieczni Krzysztofa Wójcika jednakże nie potrafili utrzymać tego tempa gry przez dłuższy czas i już w kolejnym secie ponownie znaleźli się w defensywie. Bełchatowianie zaś z akcji na akcję grali coraz lepiej, dzięki czemu zasłużenie zwyciężyli i awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

PGE Skra Bełchatów – MOS Wola AZS Politechnika Warszawska 3:1
(25:17, 25:17, 24:26, 25:17)

Składy zespołów:
Skra: Maćkowiak (4), Koźmiński (12), Cedzyński (8), Wdowiak (15), Bogus (8), Zugaj (4), Turoboś (libero) oraz Augustyniak, Kowalewski, Konieczny i Pietrzak
MOS: Monkiewicz (5), Trzmiel (13), Gregorowicz (2), Sobolewski (8), Kraśniewski (5), Prudzyński (1), Linka (libero) oraz Skwarek (2), Osiecki (2) i Smoliński (6)W minionym tygodniu uczniów Centralnej Szkoły PSP wsparli zawodnicy na co dzień występujący w PlusLidze, w tym tygodniu jednakże powrócono do „nominalnego” składu, w efekcie czego rzeszowianie odnieśli gładkie zwycięstwo w przysłowiową godzinę z prysznicem. Siatkarze spod Jasnej Góry nie byli w stanie zagrozić rywalom w żadnym elemencie siatkarskiej sztuki – rywalizację z nimi przegrali przede wszystkim w bloku (0 do 10) i zagrywce (0 do 10, a dodatkowo popełnili osiem błędów przyjęcia, przy żadnym rzeszowian). „Czarę goryczy” przelały błędy własne, których przyjezdni popełnili aż dwadzieścia dwa – wszystko to spowodowało, iż gospodarze w pełni zasłużenie zainkasowali pełną pulę punktów.

Asseco Resovia Rzeszów – Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa 3:0
(25:13, 25:19, 25:17)

Składy zespołów:
Resovia: Kędzierski (2), Jakubek (7), Szalacha (7), Pałka (8), Kozdroń (12), Mordyl (6), Woś (libero) oraz Dudziński (5), Depowski (1), Gąsior (5), Twaróg i Kalandyk
AZS: Kotas (3), Gałkowski (5), Kot (4), Parfinowicz (1), Hyjek (7), Osiecki (1), Szadkowski (libero) oraz Kapitański (5), Jędraszek (2) i Musioł

Młodzi kędzierzynianie wzięli przykład ze swoich starszych kolegów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej i podobnie jak oni pokonali jastrzębian, wywożąc z Jastrzębia Zdroju trzy cenne punkty. Trzy pierwsze sety przebiegały pod wyraźne dyktando bądź to jednej, bądź drugiej ekipy, w wyniku czego ta zwyciężała wysoko. Emocje przyniosła dopiero czwarta i, jak się później okazało, ostatnia partia. Kędzierzynianie co prawda na samym jej początku wypracowali sobie kilka „oczek” przewagi, lecz już na drugiej przerwie technicznej to miejscowi przejęli inicjatywę. Obie drużyny były mocno skoncentrowane, w wyniku czego doszło do zaciętej końcówki. W tej wojnie nerwów lepsi jednakże okazali się przyjezdni, a szalę zwycięstwa na ich stronę przechylił element bloku, w którym byli nieco lepiej dysponowani od swych przeciwników.

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3
(16:25, 25:19, 15:25, 25:27)

Składy zespołów:
JW: Banasiak (14), Pacławski (2), Zborowski (5), Pihan (11), Matula (3), Sławiński (7), Popiwczak (libero) oraz Smolana, Formela (3), Nawrocki (18), Grad i Krygiel
ZAKSA: Brzeziński (14), Polański (9), Butryn (3), Andrulewicz (4), Zasłonka, Zapłacki (10), Koziura (libero) oraz Kamiński (3), Andruszek i Piotrowski (19)

W meczu „na szczycie” Młodej Ligi spotkali się lider i wicelider tabeli. Co prawda podopieczni Macieja Zendeła wygrali w trzech setach, lecz dwa pierwsze były bardzo wyrównane, a ich losy ważyły się do samego końca. Języczkiem u wagi, który zadecydował o zwycięstwie siatkarzy ze Spały w tych partiach, było ich opanowanie i to, że w kluczowych momentach potrafili utrzymać wysoką skuteczność ataku oraz dodatkowo zapunktować blokiem. Porażka w obu odsłonach wyraźnie podcięła skrzydła gdańszczanom, przez co w secie numer trzy stracili ochotę do gry i czekali na egzekucję w wykonaniu rywali.

SMS PZPS Spała – Lotos Trefl Gdańsk 3:0
(27:25, 25:23, 25:18)

Składy zespołów:
SMS: Nowakowski (10), Muzaj (19), Bieniek (2), Wolański (1), Kramer, Bednorz (15), Kowalski (libero) oraz Siek (4), Smolarczyk i Filipiak (6)
Trefl: Stępień (3), M’Baye (5), Behrendt (8), Zemlik (5), Urbanowicz (7), Pietruczuk (10), Zaborowski (libero) oraz Sulima, Stolc (3) i Osiak (1)

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli młodzi bydgoszczanie. Siatkarze Delecty byli bezlitośni dla swoich rówieśników z Kielc, nie pozwalając im w zasadzie na nawiązanie równorzędnej walki. Jedynie w drugiej partii kielczanie potrafili się przeciwstawić przeciwnikom i dotrzymać im kroku, lecz na zwycięstwo sił im nie starczyło. Pierwszy i trzeci set zaś były popisem gry gospodarzy, którzy na parkiecie robili co chcieli, a dobra postawa, przede wszystkim w ataku i na zagrywce, zagwarantowała im zwycięstwo za trzy punkty.

Delecta Bydgoszcz – Effector Kielce 3:0
(25:19, 25:22, 25:15)

Składy zespołów:
Delecta: Lipski (13), Stasiński (8), Wiese (13), Rejno (5), Sieńko (1), Owczarz (9), Bonisławski (libero) oraz Płomiński (1) i Zieliński (3)
Effector: Wilczyński (4), Plutka, Kryniewski, Imiołek (8), Wasilewski (9), Adamus (1), Koźdub (libero) oraz Pobocha i Brodawka (3)

Zobacz również:
Wyniki 8. kolejki oraz tabela Młodej Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved