Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Strefa Siatkówki z medalami PGE Pressball 2012

Strefa Siatkówki z medalami PGE Pressball 2012

fot. archiwum

„Dziewczyny lubią brąz" jak śpiewał artysta w znanym szlagierze. Tym razem to jednak nie dziewczyny, a przedstawiciele męskiego rodu sięgnęli po brązowe krążki w zakończonym w niedzielę turnieju siatkarskim dziennikarzy i mediów PGE Pressball 2012.

Ciekawe z kim pierwsze mecze?

Weekendowa impreza zorganizowana przez miesięcznik Press, a wspierana przez PGE Polską Grupę Energetyczna i Skrę Bełchatów rozpoczęła się od kolacji w hotelu Sport grupy Elbest Hotels w Bełchatowie. Przybyli także siatkarze i sztab szkoleniowy Skry Bełchatów, a Mariusz Wlazły po raz kolejny sprawdzał swe umiejętności jako „maszyny losującej”. Jak wcześniej informowaliśmy, nasz portal reprezentowały w tym roku aż dwie drużyny – damska i męska. Na szczęście los nie rzucił ich do tych samych grup rozgrywkowych i nie musiały one rywalizować w bratobójczym pojedynku.

Nasze panie trafiły do grupy z ekipami Media Szczecin, Przegląd Sportowy i Pobloku.pl. Panom przyszło rywalizować z drużynami Media Bełchatów i Puls Biznesu.No to gramy

W sobotę od rana w hali przy hotelu Sport rozległy się odgłosy obijanych piłek. Czternaście drużyn podzielonych na cztery grupy rozpoczęło rywalizację w fazie zasadniczej turnieju. Nasze panie były jedyną drużyną czysto damską, nie udało im się sportowo zbyt wiele wywalczyć w rywalizacji sportowej z męskimi i mieszanymi ekipami, ale były chwalone za determinację i odwagę w stworzeniu takiej właśnie drużyny. Docenili to też organizatorzy, którzy wyróżnili damską drużynę Strefy Siatkówki nagrodą dla najsympatyczniejszej ekipy.

Męski skład siatki.org nastawiał się na poprawę szóstej lokaty sprzed roku i już po fazie grupowej turnieju było wiadomo, że ta sztuka się powiedzie, bo panowie przeszli przez tę fazę jak burza i mogli szykować się do półfinałów.

Z pozostałych grup do półfinałów awansował obrońca tytułu Portal Płock oraz Pobloku.pl i Volley24. Z tą ostatnią ekipą przyszło się zmierzyć redaktorom Strefy. Po bardzo zaciętym i obfitującym w pozasportowe emocje meczu, nasi musieli uznać wyższość rywali i pozostała im walka o brązowy medal w turnieju PGE Pressball 2012.

Drugi pojedynek półfinałowy także był zacięty i zakończył się tie-breakiem. Przez chwilę nawet zapachniało niespodzianką, ale dużo bardziej doświadczona ekipa Portalu Płock, która składała się z zawodników z kilku różnych redakcji, wygrała decydującą odsłonę i po raz drugi z rzędu mogła się szykować do walki w finale.

O medale w Energii

Najważniejsze mecze turnieju odbyły się w hali Energia. Na tym samym boisku, na którym dzień wcześniej uczestnicy turnieju mieli okazję obejrzeć mecz PlusLigi pomiędzy Skrą Bełchatów a Delectą Bydgoszcz. Najpierw na boisko wyszli gracze Strefy Siatkówki i Pobloku.pl, żeby zmierzyć się w walce o trzecią lokatę. Po około godzinie walki, lepsi okazali się nasi redaktorzy, którym podczas dekoracji medale i puchar wręczali Yosleyder Cala i Konstantin Čupković.

Przez tydzień będę czuł ten turniej w kontuzjowanych plecach, ale warto było – cieszył się po wygranej w meczu o trzecie miejsce Krzysztof Dziuba.To przyjemne uczucie zdobyć medal – wtórowali mu Mikołaj Lipowski i Sebastian Solecki.

O tym, kto zdobędzie złoto, musiał zdecydować tie-break. Więcej zimnej krwi zachowali gracze z Płocka, Olsztyna i Brodnicy występujący wspólnie pod egidą Portalu Płock i po raz kolejny na ich piersiach zawisły złote medale.

Wysoki Sądzie, oni z mediami mają tyle wspólnego co z mercedesami, czyli nic.

Tą parafrazą słów piosenki Kazika Staszewskiego dodajemy łyżkę dziegciu do beczki miodu, jaką niewątpliwie był tegoroczny turniej. Z dziennikarskiej ciekawości zrobiliśmy mały rekonesans składu jednej z drużyn z czołowej „czwórki”. Wyniki są bardzo ciekawe, bo okazuje się, że tylko dwóch(!) z siedmiu graczy tej ekipy może pochwalić się jakimkolwiek tekstem swojego autorstwa na stronie portalu, którego są rzekomo redaktorami. To mniej więcej tak, jakby student czwartego roku Politechniki, po misternym wydrapaniu żyletką daty urodzenia, udał się na olimpiadę matematyczną do gimnazjum i cieszył się… z drugiego miejsca.

Oczywiście większość drużyn występujących w turnieju zna ludzi, którzy mogą przyjechać na turniej, zagrać dużo lepiej niż dziennikarze i przywieźć medal. Nie to jest jednak ideą tej imprezy. To w założeniu ma być turniej dla dziennikarzy i ludzi mediów, a nie siatkarzy występujących tylko pod egidą jakiejś redakcji, bo to byłoby (jest) czyste kuriozum. – Czasami dziwię się drużynom, które z dziennikarstwem mają tyle wspólnego, ile ja z Beyonce, że sprawia im przyjemność wygrywanie z nami, z zupełnymi amatorami – powiedział kilka miesięcy temu po plażowej edycji turnieju Pressball dziennikarz Radia Zet, Damian Michałowski. Przytaczamy te słowa, bo po raz kolejny… nic dodać, nic ująć.

Drużyny Strefy Siatkówki wystąpiły w następujących składach:

Strefa Siatkówki Kobiety:
– Edyta Bańka (Czerwionka-Leszczyny)
– Anna Jusiel (Bydgoszcz)
– Agata Kubuś (Iwiny)
– Magdalena Nowak (Legnica)
– Danuta Rękawica (Bełchatów)
– Agata Rusnarczyk (Kamienna Góra)
– Magdalena Rzepka (Kamienna Góra)

Strefa Siatkówki Mężczyźni:
– Bartosz Borowiak (Zielona Góra)
– Krzysztof Dziuba (Wieluń)
– Mikołaj Lipowski (Łask)
– Patryk Polek (Olchowa k. Rzeszowa)
– Sebastian Solecki (Wrocław)
– Patryk Stępień (Działdowo)
– Łukasz Skorupa (Gdańsk)
– Bartosz Wencław (Łódź)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved