Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Ważne zwycięstwo beniaminka z Legionowa

ORLEN Liga: Ważne zwycięstwo beniaminka z Legionowa

W spotkaniu o przysłowiowe "sześć punktów" ekipa z Legionowa pokonała Budowlanych Łódź 3:1. Podopieczne Wojciecha Lalka odniosły dzisiaj drugie zwycięstwo w  rozgrywkach ORLEN Ligi i tym samym awansowały na siódme miejsce w ligowej tabeli.

Początek spotkania należał do miejscowych. Po ataku Sorai dos Santos co prawda na tablicy wyników pojawił się remis (3:3), ale bardzo dobre ataki i udana zagrywka Katarzyny Jóźwickiej sprawiły, że na pierwszą przerwę techniczną Legionovia schodziła z czteropunktową przewagą (8:4). Po przerwie przyjezdne ruszyły do odrabiania strat. Skuteczna gra dos Santos oraz blok Sylwii Pyci pozwoliły łodziankom zbliżyć się do rywalek najpierw na dwa (6:8), a po chwili na jeden punkt (8:9). Podopieczne Macieja Kosmola miały jednak spore problemy ze skutecznością, co wykorzystały gospodynie spotkania. Po udanych zbiciach Ilony Gierak oraz bloku Kingi Bąk zespół Wojciecha Lalka prowadził czterema oczkami (14:10). Dobra dyspozycja w ataku Katarzyny Brydy pomogła Budowlanym odrobić większość strat (14:13). Z minuty na minutę gra przyjezdnych wyglądała coraz lepiej i po błędzie Anny Sołodkowicz łodziankom udało się pierwszy raz w tym spotkaniu wysunąć na prowadzenie (17:16), które po chwili kolejnym już dzisiaj blokiem powiększyła Pycia (18:16). Gospodynie nie miały jednak zamiaru się poddawać i szybko doprowadziły do wyrównania (19:19). Końcówka pierwszej partii była niezwykle zacięta i emocjonująca. Seta ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęła Legionovia (25:23), a duża w tym zasługa niezwykle skutecznej Marty Łukaszewskiej.

Podrażnione porażką w pierwszej partii, przyjezdne kolejną odsłonę zaczęły od pięciopunktowego prowadzenia (5:0). Trzeba przyznać, że w dużej mierze przyczyniły się do niego przeciwniczki, które popełniały sporo prostych błędów. Udana zagrywka Kingi Bąk pozwoliła Legionovii zmniejszyć straty (3:6), ale tuż po przerwie technicznej asem serwisowym popisała się Soraia dos Santos i przewaga Budowlanych znów wynosiła pięć oczek (9:4). Gospodynie miały duże problemy z przyjęciem zagrywki, co przekładało się na słabość w ataku. Słabość przeciwniczek skrzętnie wykorzystywały łodzianki. Skuteczne bloki Aleksandry Sikorskiej i Courtney Thompson, a także punktowe ataki m.in. Ściurki oraz Brydy, pozwoliły drużynie z Łodzi powiększyć prowadzenie do ośmiu oczek (16:8). Podopieczne Macieja Kosmola w pełni kontrolowały przebieg seta, odskakując w końcówce nawet na jedenaście punktów (22:11). Druga partia padła łupem przyjezdnych, które wygrały ją dwunastoma oczkami (25:13), wyrównując tym samym stan meczu na 1:1.

Początek trzeciego seta to lustrzane odbicie poprzedniej partii. Tym razem to łodzianki popełniały błąd za błędem, natomiast ich rywalki spisywały się bardzo dobrze. Nieudane akcje Budowlanych, skuteczność Kristiny Michajlenko oraz bloki Małgorzaty Skorupy, Natalii Maciejczyk i Kingi Bąk sprawiły, że gospodynie szybko wypracowały sobie wyraźną, siedmiopunktową przewagę (9:2). Seria trzech dobrych zagrań Ściurki pozwoliła przyjezdnym zmniejszyć straty (5:9), ale to gospodynie dalej dzieliły i rządziły na parkiecie, utrzymując bezpieczne prowadzenie, które wahało się od czterech do siedmiu oczek (14:7). Na drugą przerwę techniczną Legionovia schodziła z sześciopunktową przewagą (16:10), ale fragment dobrej gry w ataku Sorai dos Santos przywrócił przyjezdnym nadzieje na wygranie tego seta (14:18). Zostały one jednak błyskawicznie rozwiane przez dobrze dysponowane gospodynie, które świetną grą w obronie, ataku i bloku zapewniły sobie wygraną w trzeciej partii, wygrywając ją różnicą dziewięciu punktów (25:16).

Czwarty set od pierwszej piłki był bardzo wyrównany. Co prawda błyskawicznie trzypunktową przewagę osiągnęły gospodynie (3:0), ale szybko zniwelowała ją dobrą zagrywką Ewelina Mikołajewska (3:3). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Raz na prowadzeniu były miejscowe (6:5), a raz przyjezdne (7:6). Przy stanie 8:7 dla łodzianek, wiatr w żagle złapała Legionovia. Udane zbicia Ilony Gierak i Natalii Maciejczyk oraz dobre zagrywki Kristiny Michajlenko pozwoliły gospodyniom zbudować pięciopunktową przewagę (13:8). Podopiecznym Macieja Kosmola po chwili udało się zbliżyć do rywalek na trzy oczka po ataku Magdaleny Piątek (10:13), ale ich proste błędy oraz blok Małgorzaty Skorupy i Kingi Bąk na Katarzynie Brydzie dały Legionovii sześciopunktowe prowadzenie (17:11). Napędzone dopingiem publiczności oraz swoją dobrą grą miejscowe, bez problemu utrzymały przewagę do końca seta i wygrały go różnicą siedmiu oczek (25:18).  Legionovia Legionowo pokonała Budowlanych Łódź 3:1, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w rozgrywkach ORLEN Ligi. MVP spotkania wybrana została Kristina Michajlenko (Legionovia Legionowo).

Siódemka Legionovia Legionowo – Budowlani Łódź 3:1
(25:23, 13:25, 25:16, 25:18)

Legionovia Legionowo: Sołodkowicz (8), Skorupa (11), Gierak (8), Bąk (7), Łukaszewska (5), Jóźwicka (3), Siwka (libero) oraz Michailenko (12), Maciejczyk (7), Marinowa, Chojnacka i Bawoł
Budowlani Łódź: Thompson (1), Ściurka (8), Bryda (7), Sikorska (10), Pycia (9), Dos Santos (17), Durajczyk (libero) oraz Mikołajewska (2) i Wójcik (1)