Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Saad wzmocni beniaminka z Legionowa?

Magdalena Saad wzmocni beniaminka z Legionowa?

fot. archiwum

Kilka dni temu informowaliśmy, że na testach w Legionowie przebywa była zawodniczka rosyjskiego pierwszoligowca, Hara Morin, Iwona Waligóra. Okazuje się, że beniaminek ORLEN Ligi może wzbogacić się o jeszcze jedną zawodniczkę, Magdalenę Saad.

Gdyby doszło do podpisania umowy, będzie to dość nieoczekiwany transfer, bowiem trener Siódemki Legionovii Wojciech Lalek ma już do dyspozycji dwie zawodniczki grające na libero. Obok etatowej libero Marty Siwki w składzie beniaminka na ten sezon znajduje się jeszcze młoda i niedoświadczona w seniorskiej siatkówce wychowanka klubu, Karolina Dąbkowska. Jak się dowiedzieliśmy, nowa zawodniczka ma dodatkowo stanowić realną konkurencję na tej pozycji. Rozmowy z menadżerem Magdaleny Saad prowadzone są od kilkunastu dni i gdyby zakończyły się sukcesem, jeszcze w tym tygodniu mogłoby dojść do podpisania kontraktu. Warunkiem jeszcze jest porozumienie się zawodniczki z obecnym pracodawcą, Lokomotivem Baku, w kwestii rozwiązania kontraktu. W środę do Polski przylatuje właśnie zespół z Azerbejdżanu, który w 3. kolejce spotkań zmierzy się z drugim zespołem ORLEN Ligi, Bankiem BPS Fakro Muszyna.

Przypomnijmy, że Magdalena Saad pierwsze siatkarskie kroki stawiała w łódzkim ŁKS-ie, skąd przeniosła się do Dalinu Myślenice. Od sezonu 2006/2007 broniła barw AZS-u Białystok, a ostatni sezon spędziła w zespole Atomu Trefla Sopot, z którym sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski. Latem długo ważyły się losy zawodniczki. W mediach pojawiały się spekulacje na temat pozostania Saad w Sopocie, tymczasem żywo zainteresowane libero były zespoły AZS-u Białystok oraz Budowlanych Łódź. Ostatecznie siatkarka przeniosła się do Baku, grając w miejscowym Lokomotiwie. Od pewnego czasu trener Giuseppe Cuccarini coraz częściej zaczął stawiać na rywalizującą z Saad Bułgarką, Mariyą Filipovą i być może to jest jeden z powodów chęci powrotu do kraju. W tym tygodniu powinna zapaść decyzja w sprawie Iwony Waligóry, która od tygodnia trenuje w Legionowie pod bacznym okiem sztabu szkoleniowego Siódemki Legionovii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved