Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Wachnik: Wygrana dzięki odważnej zagrywce

Jakub Wachnik: Wygrana dzięki odważnej zagrywce

fot. archiwum

Czarni Radom pokonali w Suwałkach Ślepsk w trzech setach, co sprawiło, że w tabeli I ligi doszło do niemałych przetasowań. - Trzy punkty na pewno bardzo cieszą, szczególnie że zdobyliśmy je na trudnym terenie - powiedział po meczu Jakub Wachnik.

Przed tym pojedynkiem siatkarze Ślepska zajmowali czwartą lokatę w tabeli, mając taką samą ilość punktów co piąta ekipa Czarnych Radom. Dlatego też wielu przypuszczało, że oba zespoły stoczą wyrównany, zacięty pojedynek. Było tak na początku pierwszej odsłony. W kolejnych inicjatywa należała już do radomian. – Przed meczem spodziewaliśmy się bardzo trudnego i długiego meczu, także taki wynik uzyskany na terenie, gdzie w tym sezonie żadna drużyna w meczu o punkty przed nami nie wygrała, bardzo nas satysfakcjonuje. Uważam, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, każdy z zawodników dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa – chwalił swój zespół libero zespołu, Paweł Filipowicz.

W innym nastroju był Jakub Wachnik, którego zespół dzięki tej wygranej wskoczył na trzecią lokatę w tabeli i do pierwszego BBTS-u traci cztery punkty. – W pierwszym i drugim secie mecz miał wyrównany przebieg. O wygraniu tych setów decydowały poszczególne błędy. My popełniliśmy ich mniej i dlatego padły one naszym łupem. W ostatnim secie po odważnej grze na zagrywce wyszliśmy na kilku punktowe prowadzenie i pewnie wygraliśmy całe spotkanie. Trzy punkty na pewno bardzo cieszą, szczególnie że zdobyliśmy je na wyjeździe, na trudnym terenie – powiedział w rozmowie z portalem cozadzien.pl.

Gospodarze nie spodziewali się  tak słabej swojej postawy. Jednak w ostatnim czasie Ślepsk borykał się z wieloma urazami, które osłabiły siłę zespołu. Dodatkowo po tej porażce suwalczanie spadli z czwartej na ósmą pozycję w pierwszoligowej tabeli. – W tym spotkaniu każdy element gry w naszym wykonaniu był bardzo słaby. Nie mieliśmy punktów zaczepienia na jakimś jednym lub dwóch elementach, by zdobywać systematycznie punkty i przeciwstawić się przeciwnikowi. Dzisiejszy mecz to jest pewnego rodzaju konsekwencja tego, co się działo przez ostatni czas. Nie jest to forma usprawiedliwienia się, ale ciężko się trenuje, gdy na treningi przychodzi tylko siedmiu zawodników. Dopiero dzień przed meczem większość kontuzjowanych naszych siatkarzy wznowiła treningi. W spotkaniu z Czarnymi zabrakło jednak po naszej stronie trochę dynamiki, czucia piłki, no i stąd taki wynik meczu – przyznał po spotkaniu zawodnik Ślepska, Wojciech Winnik.Rozmawiał: Adam Kurasiewicz, więcej w cozadzien.pl

źródło: cozadzien.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved