Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: Nie ma mowy o odpuszczaniu

Jacek Nawrocki: Nie ma mowy o odpuszczaniu

Delecta Bydgoszcz po zwycięstwie nad mistrzem Polski miała chrapkę na wygraną w Bełchatowie. Srebrni medaliści nie dali im jednak okazji do zadowolenia i wygrali w trzech setach. - Obawialiśmy się tego meczu - przyznał po pojedynku kapitan Skry, Mariusz Wlazły.

Bełchatowianie w ostatniej kolejce ulegli w meczu wyjazdowym Jastrzębskiemu Węglowi, więc zwycięstwo Delecty nad Resovią Rzeszów pokazało podopiecznym Jacka Nawrockiego, że pojedynek z bydgoszczanami nie będzie łatwy. – Obawialiśmy się tego meczu, dlatego cieszymy się ze zwycięstwa, bo jest ono dla nas ważne – powiedział po meczu Mariusz Wlazły.

Jego zespół spisał się bardzo dobrze i mimo ciężkiej sytuacji w trzeciej odsłonie, zdołał rozstrzygnąć ten pojedynek w trzech setach. – Nie wykorzystaliśmy szansy. Były dwa sety, w których mieliśmy szansę na równą grę i na inne rozstrzygnięcie. Nie wykorzystaliśmy tego i ten drugi set był pokazem siły Skry i nie mieliśmy nic w nim do powiedzenia – przyznał z kolei kapitan Delecty, Wojciech Jurkiewicz.Przegraliśmy bez zdobyczy seta i mam nadzieję, że szybko o tym zapomnimy i wrócimy do pracy, bo przed nami dalsze ciężkie mecze – dodał.

Środkowy bydgoskiej ekipy wskazał również na elementy, które w grze jego drużyny sprawiły, że nie wyglądała ona tak, jak powinna. – Zabrakło podbicia jednej piłki i wyprowadzenia kontry, która by pozwoliła zostać jeszcze na parkiecie. Słabo spisywaliśmy się w formacji blok – obrona, ale wydaje mi się, że było to też spowodowane naszą nie najlepszą zagrywką – naświetlił sytuację Jurkiewicz.

Skra była bardzo zdeterminowana na to, by wygrać. Myślę, że my też byliśmy przygotowani do tego meczu i w dwóch setach pokazaliśmy, że gramy jak równy z równym. Mamy jakieś tam problemy, które nie pozwalają nam odpalić wszystkich zawodników, ale myślę, że nawet w tym składzie powinniśmy powalczyć tu o jakieś punkty. Niestety, znowu się nie udało – rozpoczął trener bydgoszczan, Piotr Makowski. W ubiegłym sezonie w Bełchatowie jego drużyna również przegrała stosunkiem setów 0:3. – Jednak nie narzekajmy, raz wygrywamy, raz przegrywamy, ale zawsze razem. W związku z tym przygotujemy się do następnego meczu, wyjdziemy i będziemy walczyć. Przeanalizujemy na pewno w domu ten mecz na spokojnie, nie będziemy na gorąco wyciągać wniosków, zrobimy to w domu i przygotujemy się jak najlepiej do meczu z Kędzierzynem-Koźle – zapewnił szkoleniowiec z Bydgoszczy.

Zadowolony z wygranej swojego zespołu był natomiast Jacek Nawrocki, który nie ukrywał, podobnie jak Mariusz Wlazły, że jego zespół musiał dobrze przygotować się do tego spotkania. – Drużyna Delecty już nie raz w tym sezonie pokazała, że jest w stanie grać bardzo dobre spotkania i jest w stanie ograć każdego, stąd ta nasza koncentracja i skupienie – powiedział. – Delecta dysponuje bardzo dobrą zagrywką, flotową, mają takie tuzy zagrywki jak Masny i Antiga, którzy potrafią odrzucić od siatki. Dlatego duże uznanie dla Mariusza Wlazłego, który utrzymał kilka piłek w grze, nie oddaliśmy punktów. Dobrze graliśmy na pierwszej piłce po przyjęciu, która to ostatnio szwankowała oraz dobrze zagraliśmy blokiem, którym Aleks (Aleksandar Atanasijević – przyp. red.) otworzył grę w drugim secie. To są główne punkty tego spotkania. W trzecim secie różnie mogło być, cieszę się, że tę końcówkę wytrzymaliśmy i wyszliśmy zwycięsko – powiedział.

Drużyna PGE Skry toczy walkę na dwóch frontach – w krajowych rozgrywkach i w Lidze Mistrzów – i jak zapewnia trener Nawrocki, w każdym pojedynku jego podopieczni grają o zwycięstwo. – Naprawdę staramy się wychodzić na każdy mecz po to, by wygrać. Nie ma tu mowy o odpuszczaniu, o dzieleniu na Ligę Mistrzów i PlusLigę, to nie jest w naszym stylu i tak naprawdę wychodzimy, by grać jak najlepiej w każdym spotkaniu, obojętnie jakie rozgrywki by to nie były – zapewnił.