Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lubinianie wygrali w Jaworznie bez wysiłku

I liga M: Lubinianie wygrali w Jaworznie bez wysiłku

fot. archiwum

Nieco ponad godzinę trwało pierwszoligowe spotkanie pomiędzy Energetykiem Jaworzno a Cuprum Lubin. Goście bez specjalnego wysiłku, pewnie pokonali podopiecznych trenera Sławomira Gerymskiego w trzech szybkich setach i zainkasowali trzy punkty.

Kibice Energetyka, którzy liczyli w sobotnie popołudnie na niespodziankę i zwycięstwo z faworyzowanym zespołem z Lubina, srodze się zawiedli. Energetyk nie tylko przegrał z Cuprum, ale przegrał dotkliwie w trzech szybkich setach. Zwycięstwo podopiecznych trenera Pawła Szabelskiego ani na moment nie było zagrożone, a różnicę klas pomiędzy zespołami najlepiej było widać w pierwszym secie, wygranym przez lubinian do 13.

W dwóch kolejnych partiach lubinianie wygrywali do 19, a trener Szabelski pozwolił pograć zawodnikom rezerwowym. Na parkiecie pojawili się 19-letni Michał Białecki i Michał Superlak, całe spotkanie rozegrał ich rówieśnik, Łukasz Łapszyński. Energetyk wciąż zbiera więc lekcje siatkówki od bardziej doświadczonych i lepszych zespołów. Jaworznianie z czterema punktami na koncie zajmują przedostatnią pozycję w tabeli, a za tydzień czeka ich niezwykle trudny, chociaż niedaleki, wyjazd do Będzina.

O wiele lepiej wygląda w tabeli sytuacja Cuprum. Lubinianie mają już 10 punktów na koncie i chociaż zajmują dopiero 6. miejsce, to ich strata do trzeciej pozycji wynosi tylko dwa punkty. W sobotę czeka ich jednak trudne zadanie – do Lubina przyjedzie lider tegorocznych rozgrywek, BBTS Bielsko-Biała.MCKiS Energetyk Jaworzno – KS Cuprum Mundo Lubin 0:3
(13:25, 19:25, 19:25)

Składy zespołów:
Energetyk: Warchoł, Wojtowicz, Orczyk, Fitrzyk, Popik, Macek, Sobczak (libero) oraz Mizera, Prążyński, Janikowski i Olszowski
Cuprum: Łapszyński, Antosik, Michalski, Buniak, Dykas, Kordysz, Tylicki (libero) oraz Białecki i Superlak

Zobacz również:
Wyniki 7. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved