Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Będą zmiany w AZS Białystok?

Będą zmiany w AZS Białystok?

fot. archiwum

Sześć porażek w ORLEN Lidze wystarczyło, aby władze AZS-u Białystok były zdecydowane na zmianę trenera siatkarek. - Jeszcze będziemy rozmawiać z trenerem Czesławem Tobolskim - twierdzi prezes klubu Lech Rutkowski, niezadowolony z dokonań zespołu.

Głosy o zmianie trenera AZS-u pojawiły po sobotnim przegranym 2:3 meczu białostoczanek z Pałacem Bydgoszcz. Na konferencji prasowej po tym spotkaniu Czesław Tobolski przyznał: – To jest wszystko, na co stać w tej chwili ten zespół.

No właśnie trener tak powiedział, a nam przecież zależy, aby zespół się utrzymał – mówi Lech Rutkowski, prezes AZS-u. – Mamy jeszcze zaplanowane rozmowy z trenerem we wtorek. Zobaczymy, co ma do powiedzenia, ale nie jesteśmy zadowoleni z jego pracy, bo wyników nie ma.

Tobolskiego może zastąpić Rafał Prus, aktualnie trener II-ligowego Piasta Szczecin. W przeszłości Prus pracował już w białostockim klubie, był asystentem Dariusza Luksa.Nie zaprzeczam, to jest jedna z opcji, ale decyzji jeszcze nie ma i przed rozmowami ze wszystkimi zainteresowanymi więcej nie mogę nic powiedzieć – twierdzi Rutkowski.W AZS-ie zastanawiają się także nad wzmocnieniem kadry. W tej sytuacji drużynie mogłaby pomóc Joanna Szeszko, wieloletnia kapitan drużyny, z którą rozstano się po ostatnim sezonie. – Na Szeszko nie mamy pieniędzy, ale ostatnio rozmawialiśmy z Magdaleną Saad (w ostatnim sezonie Atom Trefl Sopot). Były to rozmowy niezobowiązujące. Szukamy zawodniczek, które mogłyby pomóc naszej drużynie, ale w tym temacie także więcej nie mogę powiedzieć – kończy Rutkowski.

Dodatkowo, według najnowszych informacji Miasto Białystok wycofało się ze wspierania zespołu. W komunikacie wydanym przez rzecznika prezydenta miasta, ten informuje, że „(…) oświadczenia przedłożone przez AZS w postępowaniu przetargowym, a dotyczące uprawnienia do udziału w tym postępowaniu, są nieprawdziwe. W związku z tym Prezydent Miasta Białegostoku jest zobowiązany do złożenia zawiadomienia organom ścigania (…)”. Jednak zarząd AZS-u ma jeszcze prowadzić rozmowy z władzami miasta.

Więcej w serwisie bialystok.gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved