Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: Chłopaki pracują bardzo ciężko

Radosław Panas: Chłopaki pracują bardzo ciężko

AZS Politechnika Warszawska kontynuuje swoją serię zwycięstw. Tym razem odprawiła z kwitkiem akademików z Olsztyna. - Politechnika nas wypunktowała, poza pierwszym setem, gdzie byliśmy w miarę równorzędnym partnerem - powiedział R. Panas.

Po meczu trener Radosław Panas miał uwagi co do realizacji założonej taktyki, chwalił jednak swoich zawodników za pracowitość. – To, że znamy przeciwnika, że wiemy o nim wszystko, to nie jest jeszcze zwycięstwo. Czym innym jest wiedza, a czym innym jej realizacja i wprowadzanie do życia. Uważam, że właśnie na tym polu polegliśmy. Wiedzieliśmy o tym, że zespół z Warszawy gra bardzo agresywnie zagrywką, dlatego z premedytacją postawiłem na Brazylijczyka, który miał to przyjęcie nam przytrzymać. Nie dał rady i później nasze kłopoty wzięły się właśnie stąd. Wszyscy dobrze wiemy, że mamy jedno miejsce na parkiecie, które musimy asekurować. Inni próbują wziąć na siebie ciężar gry, ale na razie to się nie udaje. Chłopaki pracują bardzo ciężko, bardzo fajnie mi się z nimi pracuje, jest tylko jeden problem – przenieść to, co jest na sali podczas treningów, na mecz. To na razie nam się nie udaje. Politechnika nas wypunktowała, poza pierwszym setem, gdzie byliśmy w miarę równorzędnym partnerem. Później, z punktu na punkt nasza gra wyglądała coraz mizerniej – powiedział. Kapitan AZS Olsztyn przyznał, że on i jego koledzy robili wszystko, co w ich mocy, aby osiągnąć korzystniejszy wynik. – Próbowaliśmy wszystkiego co można. Pracowaliśmy bardzo ciężko w ciągu tygodnia i naprawdę trudno jest przyjąć ten wynik. Jednak musimy dostrzegać pozytywy tego meczu i pracować dalej. Dzisiaj naprawdę walczyliśmy. Chłopaki dali z siebie wszystko na boisku i można być z tego dumnym. Musimy zrobić wszystko, żeby było lepiej w następnych spotkaniach – stwierdził Guillermo Hernán. Nie uważam, żeby AZS Politechnika Warszawska był słabszym zespołem. Na dzień dzisiejszy są czarnym koniem PlusLigi. Są na fali, wygrywają wszystko co mogą wygrać, a my niestety – nawet przy pomocy naszych wspaniałych kibiców nie potrafiliśmy wygrać ani jednego seta – dodał z kolei Łukasz Szarek.

Trener AZS Politechniki Warszawskiej Jakub Bednaruk przyznał po meczu, że ustawił go nieco pierwszy set. – Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że jeśli pozwolimy grać Olsztynowi, to oni potrafią to wykorzystać. Ogromną pracę wykonaliśmy dzisiaj na zagrywce i w przyjęciu. To ustawiło nam cały mecz. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, ale już myślimy o kolejnym spotkaniu – powiedział. – Dobraliśmy kilku chłopaków, którzy dobrze się czują w swoim towarzystwie. Na początku sezonu ustaliliśmy jakieś zasady, których się mocno trzymamy. Zasady co do gry, co do naszych stosunków w drużynie i w życiu poza zespołem. To jak na razie przynosi efekt – dodał zapytany o receptę na dobrą grę swojego zespołu. Marcin Nowak przyznał, że obawiał się tego pojedynku. – Ostatnio nasza gra fajnie się układa i pewnie kiedyś, oby nigdy, przyjdzie taki moment, że może być trochę gorzej. Była też świadomość, że Indykpol AZS jest bardzo dobrym zespołem, potrzebującym punktów, które gdzieś wcześniej uciekły. Wiedziałem, że chłopaki z Olsztyna postawią na jedną kartę, żeby za wszelką cenę to spotkanie wygrać. W podświadomości cały czas byłem przygotowany na trudny mecz. Po raz kolejny udało się, zagraliśmy swoją siatkówkę i cieszymy się bardzo ze zwycięstwa za trzy punkty. Na początku było trochę nerwowości i parę prostych błędów. Jednak szybko się zebraliśmy, a nasza gra ułożyła się tak, jak chcieliśmy – powiedział. – Nastawialiśmy się na to, że to strona olsztyńska będzie dyktowała warunki i to oni będą walczyć o trzy punkty. Nastawiliśmy się na bardzo ciężki bój i muszę przyznać, że było ciężko. W drugim secie wynik prawie nam uciekł, kiedy ze stanu 9:15 zrobiło się 15:16. Mogło być różnie, ale trzy sety należały do nas – dodał Grzegorz Szymański.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna