Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Wieżyca 2011 Stężyca w kolejnej rundzie rozgrywek

PP: Wieżyca 2011 Stężyca w kolejnej rundzie rozgrywek

fot. archiwum

Siatkarki Wieżycy 2011 Stężyca awansowały do V rundy Pucharu Polski. Beniaminek zaplecza ekstraklasy po meczu ligowym w Murowanej Goślinie udał się do Ostrowca Św., gdzie wygrał z miejscowym AZS-em WSBiP KSZO.

Oba zespoły przegrały sobotnie mecze ligowe. Zespół Dariusza Parkitnego w trzech setach uległ krakowskiej Wiśle, natomiast ekipa Wieżycy 2011 dość nieoczekiwanie podzieliła się punktami z osłabionym kadrowo Piecobiogazem Murowana Goślina.

Mecz pucharowy lepiej rozpoczęły miejscowe, które wykorzystując błędy Wieżycy 2011 Stężyca oraz po akcjach Agnieszki Starzyk-Bonach ze stanu 4:4 odskoczyły na 8:4. Zespół gości nie był dłużny i po sześciu wygranych akcjach z rzędu prowadził 10:8. Natalia Piekarczyk i Iwona Kosiorowska zdołały odrobić straty (10:10), a ich zespół przełamał przeciwniczki przy stanie 16:15, dzięki asowi serwisowemu Katarzyny Brojek. Ekipa Grzegorza Wróbla po raz kolejny wrzuciła przysłowiowy „trzeci bieg” wychodząc na 20:17. Trzypunktowe prowadzenie Wieżycy 2011 okazało się niewystarczające i po chwili ponownie był remis (21:21). W zaciętej końcówce lepszy okazał się zespół gości. Przy stanie 24:24 punkt z zagrywki zdobyła Julita Kurdziuk, a w ataku pomyliła się Starzyk-Bonach (26:24).

Po zmianie stron znowu z większą werwą seta rozpoczęły gospodynie zawodów. Akcje Małgorzaty Ślęzak i Kosiorowskiej dały im dwupunktową przewagę, jednak Marzena Wilczyńska błyskawicznie odrobiła straty (2:2). Po chwili na prowadzeniu był beniaminek I ligi kobiet, wykorzystując błędy ostrowczanek. Sytuacja na boisku zmieniła się, gdy w polu serwisowym stanęła Brojek. Zagrywka przyjmującej AZS-u WSBiP KSZO skutecznie odrzuciła rywalki od siatki, a na tablicy wyników przy Świętokrzyskiej zrobiło się 12:7. Niemoc stężyczanek przełamała Kurdziuk, ale w następnym ustawieniu ponownie dominowały akademiczki, zdobywając kolejnych pięć punktów z rzędu (18:8). Do końca partii podopieczne Dariusza Parkitnego kontrolowały wydarzenia na boisku, pewnie wygrywając drugą odsłonę meczu 25:15.W trzeciej odsłonie Ewelina Ryznar wyprowadziła zespół Wieżycy 2011 Stężyca na 3:1, ale i tym razem dwupunktowa zaliczka została szybko zniwelowana. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół. Akademiczki z Ostrowca Św. prowadziły już 7:4, by po chwili przegrywać 10:7, a następnie 17:11. Rozmowa przy ławce trenerskiej pozytywnie podziałała na miejscowe i przewaga stężyczanek zaczęła gwałtownie topnieć. Duża w tym zasługa bloku gospodarzy, którym AZS zaczął zdobywać coraz więcej punktów. Przy stanie 22:22 z sześciopunktowej zaliczki Wieżycy 2011 nic nie zostało, a w szeregi beniaminka wdarła się nerwowość. As serwisowy Gabrieli Buławczyk i blok Kosiorowskiej dały miejscowym piłkę setową, ale siatkarki Grzegorza Wróbla nie dawały za wygraną i po ataku z obejścia Ryznar to one prowadziły 25:24. W ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowały ostrowczanki, wygrywając po bloku Brojek 28:26.

Czwartą partię stężyczanki otworzyły wynikiem 4:1. Zespół z Ostrowca Św. wyrównał przy 9:9. Wówczas w szeregach ekipy Dariusza Parkitnego zaczęły mnożyć się błędy. W efekcie ze stanu 9:9 zrobiło się 13:9 i o czas poprosił szkoleniowiec AZS-u. Po chwili obie drużyny ponownie były przy ławce trenerskiej, ale tym razem o przerwę dla zespołu prosił Grzegorz Wróbel (13:11). Rozpędzonych akademiczek nie udało się zatrzymać i po kontrze Starzyk-Bonach było 15:15. Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 18:18. Wówczas AZS WSBiP KSZO ponownie zaczął popełniać błędy, a po asie serwisowym Wilczyńskiej było 22:19. Miejscowe zbliżyły się co prawda na jedno oczko (23:24), ale przysłowiową kropkę nad „i” postawiła Aleksandra Theis, zatrzymując blokiem Starzyk-Bonach.

Tie-break tylko przez pierwszych kilka akcji toczył się pod dyktando akademiczek z Ostrowca Św. Od stanu 5:5 zespół gości zaczął uciekać rywalkom, wyraźnie wygrywając 15:8 i awansując do następnej rundy.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Wieżyca 2011 Stężyca 2:3
(24:26, 25:15, 28:26, 23:25, 8:15)

Zobacz również:
Wyniki IV rundy Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved