Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Komplet punktów dla Trefla Sopot

ORLEN Liga: Komplet punktów dla Trefla Sopot

Siatkarki Trefla Sopot pokonały na własnym boisku PTPS Piła 3:1. Najwięcej emocji było w trzecim secie, którego wygrały przyjezdne. Jednak to było wszystko, co były w stanie ugrać. Pomimo zdobycia trzech punktów, sopocianki nadal zajmują 5. miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się od skutecznego obicia bloku przez Rachel Rourke, następnie ze środka zaatakowała Dorota Pykosz i gospodynie miały dwa punkty przewagi. Kolejny atak australijskiej przyjmującej powiększył prowadzenie Trefla do trzech oczek (5:2). Ten dystans punktowy utrzymał się do pierwszej przerwy technicznej, na którą zespoły zeszły po zepsuciu zagrywki przez Natalię Krawulską. W dalszej części seta sopocianki powiększyły dystans punktowy, po udanym ataku Klaudii Kaczorowskiej było już 11:6. Gdy po zepsutym ataku Małgorzaty Lis zrobiło się 13:7, o czas poprosił Mirosław Zawieracz. Jego podopieczne częściowo odrobiły straty i po ataku Tijany Malesević traciły tylko cztery punkty (10:14). Ale potem siatkarki z Wybrzeża ponownie odskoczyły i po ataku Kaczorowskiej na tablicy wyników widniał rezultat 22:14. Pilanki próbowały jeszcze odrobić straty, ale ostatnie słowo należało do miejscowych, które wygrały tę partię 25:18.

W drugim secie obraz gry był podobny jak w pierwszym. Trefl prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:4, po asie serwisowym Eriki Coimbry przewaga wzrosła do sześciu punktów (10:4). Pilanki jednak nie dawały za wygraną i po ataku ze środka Lis obie drużyny dzieliły trzy punkty (13:10), a po nieudanym ataku Coimbry – już tylko dwa (18:16). Od stanu 21:19 sopocianki zdobyły dwa punkty z rzędu, co zaowocowało czasem wziętym przez szkoleniowca PTPS-u. Przerwa nie dała jednak żadnego rezultatu, bowiem gospodynie wygrały także drugiego seta.

Trzecia partia była najbardziej wyrównaną w całym meczu. Pilanki rozpoczęły ją od dwupunktowego prowadzenia, na co od razu zareagował Jerzy Matlak, biorąc czas. Później jednak sopocianki odrobiły straty i po ataku Rachel Rourke mogły się cieszyć z trzypunktowego prowadzenia (13:10). Taka przewaga nie okazała się na tyle duża, by utrzymać ją do końca partii. PTPS doprowadził do remisu 13:13 i odtąd gra toczyła się punkt za punkt. Po nieudanym ataku Rourke przyjezdne odskoczyły na dwa „oczka” (23:21), następnie sopocianki pomyliły się w obronie, co dało Pile piłkę setową. W następnej akcji podopieczne Mirosława Zawieracza ją wykorzystały, blokując Erikę Coimbrę.

Podrażnione porażką w trzeciej partii, sopocianki zaczęły czwartego seta od mocnego uderzenia, wychodząc na prowadzenie 6:2. Wprawdzie pilanki odrobiły straty i po ataku Magdaleny Wawrzyniak było już tylko 7:6, ale siatkarki z Wybrzeża nie zwalniały tempa. Po zepsutej zagrywce Emilii Kajzer podopieczne Jerzego Matlaka prowadziły 16:9. Jednak jak się okazało, nie ma takiej przewagi, której nie dałoby się stracić. Po ataku Darii Paszek Trefl prowadził już tylko jednym punktem (21:20). Gospodynie wzięły się jednak w garść i kolejne akcje należały już do nich. Skuteczny blok Julii Szeluchiny zakończył seta wynikiem 25:21 i tym samym całe spotkanie.

MVP: Rachel Rourke (Trefl Sopot)

Trefl Sopot – PTPS Piła 3:1
(25:18, 25:20, 21:25, 25:21)

Trefl Sopot: Bełcik (3), Coimbra (10), Rourke (30), Szeluchina (11), Pykosz (1), Kaczorowska (9), Zenik (libero) oraz Kwiatkowska, Wilk, Łukasik (3) i Podolec (1)

PTPS Piła: Kuligowska (2), Martałek (8), Malasević (9), Lis (8), Krawulska (3), Katić (4), Wysocka (libero) oraz Kajzer (1), Wawrzyniak (10), Paszek (11), Naczk i Borek (libero)