Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Koziura: Było trochę stresu

Łukasz Koziura: Było trochę stresu

fot. archiwum

W meczu z Jastrzębskim Węglem Łukasz Koziura na pozycji libero zastąpił kontuzjowanego Piotra Gacka. Wychowanek MMKS-u Kędzierzyn-Koźle zanotował 44 procent pozytywnego przyjęcia i miał kilka dobrych akcji w obronie.

Gratulacje za udany debiut w PlusLidze.

Łukasz Koziura: – Dziękuję bardzo. Cieszę się, że miałem okazję wystąpić w meczu ligowym i to przeciwko tak dobrej drużynie. Myślę, że ten debiut był udany.

Na początku meczu trochę nerwów chyba było, bo nie wszystko wychodziło. Pochodzisz z Kędzierzyna-Koźla, występ przed trzema tysiącami kibiców w rodzinnym mieście to spore wyzwanie.– To prawda. Na początku było trochę stresu. Jednak z każdą akcją nakręcałem się coraz mocniej i coraz lepiej mi się grało. Jak coś nie wychodziło, to dostawałem wsparcie od kolegów z drużyny i sztabu szkoleniowego i to pomagało.

Gdyby kilka dni temu ktoś ci powiedział, że zagrasz przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi w wyjściowym składzie ZAKSY, to pewnie byś nie uwierzył?

– O tym, że zagram, dowiedziałem się trzy dni temu, gdy okazało się, że kontuzję odniósł Piotr Gacek. Nie denerwowałem się za bardzo. Byłem bardzo pozytywnie nastawiony przed tym meczem. Wiem, że Piotra nie da się zastąpić, ale chciałem zagrać jak najlepiej i pomóc drużynie. Cieszę się, że dostałem szansę. Mogę trenować i rozwijać się w bardzo dobrym klubie.

Na co dzień uczestniczysz w rozgrywkach Młodej Ligi. Jak byś ocenił różnicę w poziomie gry?

– Nie ma co porównywać. Różnica jest spora. Mamy jednak dobry skład i chcemy wypaść w tych rozgrywkach jak najlepiej.

Przed ZAKSĄ prestiżowy mecz w Lidze Mistrzów z najlepszą klubową drużyną świata. Występ przeciwko Trentino to byłoby dla ciebie spore przeżycie.

– Jeszcze nie wiem, czy pojadę do Włoch. W poniedziałek Piotr ma badania i wtedy okaże się, czy będzie mógł wrócić do gry.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved