Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zwycięska passa TKS Tychy trwa

II liga M: Zwycięska passa TKS Tychy trwa

W pojedynku pomiędzy dwoma najlepszymi jak dotąd zespołami drugiej grupy drugiej ligi, TKS Nascon Kopex Tychy pokonał na wyjeździe KS Milicz 3:0. Tyszanie pozostają jedyną drużyną w grupie drugiej bez porażki na koncie.

Spotkanie to, pomimo rozegrania jedynie trzech setów, było niezwykle zacięte i wyrównane. Pierwsze dwa sety przebiegały pod kontrolą gospodarzy z Milicza, którzy przez większą część tych partii nieznacznie prowadzili. Losy pierwszej odsłony decydowały się w walce na przewagi, którą rozstrzygnął asem serwisowym powracający po kontuzji kapitan TKS-u Marcin Kozioł i TKS zwyciężył 30:28.

Przebieg drugiego seta był bardzo podobny do pierwszej partii. Od początku minimalnie prowadził KS Milicz, aż do stanu 22:19, kiedy to tyszanie wzmocnili zagrywkę, pokazali charakter i po raz kolejny zwyciężyli w końcówce, tym razem 25:23.

W trzecim secie wyrównana walka toczyła się tylko do pewnego momentu. W połowie tej partii zawodnicy TKS-u kilka razy złapali rywali blokiem, odskoczyli na kilka punktów i zwyciężyli 25:21.

Kluczem do wczorajszego sukcesu okazała się zagrywka, w której przez całe spotkanie świetnie spisywali się Damian Miler i Karol Kupisz oraz skuteczna gra na linii blok-obrona. Warto odnotować, że TKS w meczu na szczycie musiał sobie radzić bez swojego najskuteczniejszego zawodnika, atakującego Marcina Owczarskiego, który nie mógł zagrać ze względu na problemy z kolanem. Jednak do składu tyszan po kilkutygodniowej przerwie powrócił w dobrym stylu kapitan Marcin Kozioł.

– Wygraliśmy głową i spokojem w końcówkach setów. Po raz kolejny pokazaliśmy charakter, wychodząc zwycięsko z trudnych sytuacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego spotkania, tym bardziej że takie zwycięstwa cementują zespół – powiedział po meczu pierwszy trener TKS-u Grzegorz Słaby.

Dzięki temu zwycięstwu Tyski Klub Siatkarski umocnił się na prowadzeniu i z dość sporą przewagą nad resztą zespołów pozostaje liderem drugiej ligi.

TKS Nascon Kopex Tychy – KS Milicz 3:0
(30:28, 25:23, 25:21)