Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Bezcenne punkty Morza, kryzys GTPS-u trwa

II liga M: Bezcenne punkty Morza, kryzys GTPS-u trwa

Morze Bałtyk Szczecin odniosło pierwszą, wyjazdową wygraną w tym sezonie. Podopieczni Michała Dolińskiego okazali się lepsi od GTPS-u Gorzów Wielkopolski. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Oba zespoły miały za sobą nieudany początek rozgrywek. Zarówno GTPS, jak i Morze z dorobkiem trzech oczek plasowały się w dolnych rejonach tabeli, dlatego bardzo zależało im na zwycięstwie w tym meczu. Zatem bez wątpienia można go określić mianem spotkania za sześć punktów.

Udane zbicie Maciejewicza dało gospodarzom prowadzenie na początku spotkania (4:2), jednak przyjezdni błyskawicznie odrobili straty (5:5). W kolejnych minutach trwała walka cios za cios. Dopiero pomyłka w ataku Jakowczyka sprawiła, iż gorzowianie ponownie uzyskali dwa oczka przewagi (14:12). Jednak taka sytuacja nie trwała długo, bowiem niebawem pomylił się Maciejewicz, a przez to na świetlnej tablicy pojawił się remis (15:15). W następnych akcjach żadnemu z zespołów nie udało się odskoczyć od rywala na więcej niż jedno oczko, dlatego losy premierowego seta rozstrzygały się dopiero w końcówce, która po mocnym zbiciu Janasa i błędzie Jakowczyka wygrali podopieczni Radosława Maciejewicza 25:23.

Niepowodzenie w pierwszej odsłonie nie podłamało gości, którzy z wysokiego”c” rozpoczęli kolejną część meczu. Po skutecznej kontrze Zabłockiego oraz udanym bloku szczecinianie zyskali cztery oczka przewagi nad przeciwnikiem (5:1). Przez kolejne minuty siatkarze Morza Bałtyk kontrolowali boiskowe poczynania (12:6), jednak z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Duet Markiewicz/Kocik zniwelował straty gorzowian do zaledwie dwóch oczek (10:12), a złe przyjęcie Zabłockiego i udana kontra Maciejewicza sprawiły, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (16:16). Wówczas gra obu zespołów zaczęła falować. Najpierw dwa mocne zbicia Kolca dały ponownie prowadzenie podopiecznym Michała Dolińskiego (20:17), a chwilę później pojedynczy blok Kocika doprowadził do remisu (20:20). W końcówce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Morza Bałtyk, którzy po „czapie” Gnatka rozstrzygnęli drugiego seta na swoją korzyść 25:22.

Trzecia partia rozpoczęła się świetnie dla gorzowian, którzy po serii bloków oraz błędach przyjezdnych odskoczyli od rywali na dystans pięciu punktów (6:1). Czas wzięty przez szkoleniowca szczecinian częściowo przyniósł efekt, bowiem przegrywali oni już tylko 6:8, a po kolejnych pomyłkach siatkarzy GTPS-u oraz udanym bloku przyjezdni doprowadzili do remisu (13:13). Oczko zdobyte przez Dolińskiego dało pierwsze prowadzenie Morzu Bałtyk w tej części spotkania (16:14). Punktowa kontra Zabłockiego zwiększyła je do trzech oczek (19:16). Później lubuską ekipę pogrążył Jakowczyk (22:18). Co prawda w końcówce gospodarze rzucili się jeszcze do odrabiania strat, a udany blok dał im nadzieję na sukces w tym secie (22:23), ale ostatnie słowo należało do szczecinian, którzy zwyciężyli 25:22.

Pierwsze akcje czwartej odsłony zapowiadały wielkie emocje (4:4), jednak przyjezdni błyskawicznie wypracowali sobie kilka oczek przewagi (9:5), ale nie potrafili utrzymać przeciwnika na dystans. Drużyna GTPS-u po mocnym ataku Paniączyka oraz udanej „czapie” wróciła do gry (9:10), lecz tylko na chwilę, bo Akala na spółkę z Kolcem sprawili, że zachodniopomorska ekipa mogła złapać głębszy oddech (12:9). Blok na Kociku zwiększył przewagę gości do czterech punktów (16:12).W kolejnych minutach goście kontrolowali boiskowe wydarzenia (19:15). W końcówce podopieczni trenera Maciejewicza podjęli jeszcze jedną próbę doprowadzenia do tie-breaka, lecz było ich stać jedynie na doprowadzenie do stanu 18:20. Ostatnie piłki meczu należały do siatkarzy Morza Bałtyk. To właśnie ich łupem padła czwarta odsłona (25:20).

GTPS Gorzów Wielkopolski – Morze Bałtyk Szczecin 1:3
(25:23, 22:25, 22:25, 20:25)