Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Developres wygrywa na wyjeździe

II liga K: Developres wygrywa na wyjeździe

Mimo że pojedynek pomiędzy Siatką Tarnobrzeg a Developresem Rzeszów zakończył się zwycięstwem gości już po trzech setach, nie oznacza, że było to jednostronne widowisko. Tarnobrzeżanki wysoko zawiesiły poprzeczkę.

Oba zespoły w tabeli grupy czwartej dzieli prawdziwa przepaść. Miejscowa Siarka nie zdobyła w tym sezonie jeszcze punktu, natomiast rzeszowski Developres od początku przewodzi ligowej tabeli. Przed tygodniem zespół Tomasza Kamudy w meczu na szczycie z Karpatami Krosno doznał dość bolesnej porażki na własnym parkiecie. – Po takiej przegranej dość ciężko się podnieść, dlatego początek meczu był w naszym wykonaniu dość nerwowy – relacjonował trener beniaminka. – Bardzo się cieszę, że dziewczynom udało się wygrać. Dzięki temu zwycięstwu udowodniły, że ostatnia porażka była tylko wypadkiem przy pracy – dodał trener Kamuda.

Zarówno początek pierwszej, jak i drugiej partii należał do tarnobrzeżanek, które odskoczyły rywalkom na kilka punktów. – Do połowy tych setów nie było wiadomo, kto wyjdzie zwycięsko. Dopiero w końcówkach mój zespół przejmował inicjatywę i wygrywał – powiedział Tomasz Kamuda. – Rywalki zaczęły się mylić. Sądzę, że seria porażek, które mają za sobą, nie daje im dostatecznej pewności siebie – dodał. Trzecia odsłona meczu również była wyrównana, a gra toczyła się tylko do szesnastego punktu. Przy stanie 16:16 Siarka stanęła w miejscu, a punkty zdobywał tylko Developres, wygrywając 25:16.

– Wbrew pozorom to spotkanie było dla nas bardzo dobrą lekcją siatkówki. Cieszę się, że przeciwnik postawił nam trudne warunki, bo dzięki walce z wymagającym zespołem mogliśmy stanąć na nogi. Brawa należą się wszystkim dziewczynom, bowiem klasę zespołu poznaje się po tym, że szybko potrafi przezwyciężyć kryzys. Cieszy też, że wciąż utrzymujemy wysoką dyspozycję z początku sezonu.

TSPS Anser Siarka Tarnobrzeg – KS Developres Rzeszów 0:3
(22:25, 22:25, 16:25)