Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Derby dla Imtech AZS Politechniki Warszawskiej

II liga K: Derby dla Imtech AZS Politechniki Warszawskiej

Mecze derbowe rządzą się własnymi prawami. Ta reguła nie potwierdziła się w sobotnie popołudnie w Warszawie, gdzie miejscowy AZS Politechnika walczył z AZS-em AWF UKSW Warszawa. Lepsze okazały się podopieczne Roberta Strzałkowskiego wygrywając 3:0.

Mimo że w spotkaniach derbowych wszystko zdarzyć się może, to w pojedynku pomiędzy AZS-em Politechnika Warszawska a AZS-em AWF UKSW Warszawa zdecydowanym faworytem były grające na Ursynowie „inżynierki”. Już pierwsza odsłona meczu pokazała, że może to być jednostronne spotkanie. Zespół Roberta Strzałkowskiego szybko zyskał kilkupunktową przewagę, której nie oddał już do końca partii. Podopieczne dra Andrzeja Ojrzanowskiego miały problemy z zagrywką rywala, przez co nie mogły wyprowadzić skutecznego ataku. W efekcie błyskawicznie zrobiła się dziesięciopunktowa przewaga AZS-u Politechniki, który wygrał 25:14.

Siatkarki ze stołecznego AWF-u i UKSW łatwo się nie poddały. Sportowa złość po dotkliwej porażce w premierowej odsłonie meczu przełożyła się na wynik w drugiej partii. Gdy zespół trenera Ojrzanowskiego odskoczył na 12:9, o pierwszy czas w tym spotkaniu poprosił Robert Strzałkowski. Jednak rozmowa z zespołem nie przyniosła początkowo zamierzonego efektu. Wciąż na fali wznoszącej byli goście. Przełamanie nastąpiło dopiero w połowie seta. Przy stanie 15:15 „inżynierki” po raz pierwszy w tej partii wyszły na prowadzenie (16:15), przejmując kontrolę w secie. Kapitalnie w bloku spisywały się Małgorzata Zaciek i Marta Gurtowska, które w tym elemencie zdobyły pięć punktów z rzędu.

Trzecia partia od początku toczyła się pod dyktando gospodarzy. Przy stanie 6:3 szkoleniowiec AZS-u Politechniki zaczął dokonywać zmian. Za atakującą Zaciek weszła Anna Szerszeńska, a gdy na tablicy wyników było 13:11, na boisku pojawiła się młoda środkowa, Marta Szcześnik. Zmiany nie wypłynęły na przebieg gry Politechniki, która prowadziła nawet 23:16. W końcówce zespół Roberta Strzałkowskiego stanął w miejscu, jednak wypracowana przewaga była na tyle bezpieczna by wygrać 25:20.

Imtech AZS Politechnika Warszawska – KS AZS AWF UKSW Warszawa 3:0
(25:14, 25:20, 25:20)