Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kęczanin z drugim ligowym zwycięstwem

I liga M: Kęczanin z drugim ligowym zwycięstwem

Beniaminek I ligi mężczyzn, Kęczanin Kęty, w 6. kolejce spotkań odniósł swoje drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Po pięciosetowym boju wyższość zespołu z Małopolski uznać musieli siatkarze Jadaru Siedlce.

Miejscowi lepiej wprowadzili się na boisko i przez większość pierwszej partii prowadzili. KPS Jadar zdołał wyrównać dopiero w końcówce (20:20), doprowadzając w efekcie do walki na przewagi. W decydującej części seta siedlczanie zachowali więcej spokoju i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (26:24). Drugi set rozpoczął się od dłuższej walki punkt za punkt, w której żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy. Sztuka ta udała się gospodarzom dopiero w środkowej fazie odsłony, kiedy kęczanie popisali się długą serią punktową (18:11). Gospodarze zdołali utrzymać siedmiopunktową zaliczkę już do końca partii (25:18).

Pomimo optymistycznie, z punktu widzenia siedlczan, wyglądającego początku trzeciej odsłony, kęczanie znów przeważali w środku seta. Pozwoliło im to na zbudowanie pięciopunktowej przewagi i zwycięstwo 25:20. Podrażnieni utratą możliwości zgarnięcia pełnej puli siedlczanie wrócili na parkiet podwójnie zmotywowani i szybko wypracowali sobie wyraźną zaliczkę. Pozwoliła im ona na spokojne dokończenie seta i mentalne przygotowanie się do tie-breaka (25:18). Nie obyło się jednak bez ofiar – kontuzji kostki doznał kolejny siatkarz KPS-u, Dawid Bułkowski.

Także piąta partia zaczęła się dobrze dla Jadaru Siedlce, który przeważał. Przed zmianą stron Kęczanin zdołał zredukować swoje straty do minimum (7:8), zaś po przejściu na drugi koniec boiska – odrobił je całkowicie. Od stanu 9:9 więcej powodów do radości mieli miejscowi, którzy ostatecznie odnieśli zwycięstwo 15:12 i 3:2 w całym meczu.

Kęczanin Kęty – KPS Jadar Siedlce 3:2
(24:26, 25:18, 25:20, 18:25, 15:12)