Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wiślaczki lepsze od ostrowczanek

I liga K: Wiślaczki lepsze od ostrowczanek

Kolejne trzy punkty zainkasował w minioną sobotę beniaminek z Krakowa. Podopieczne Marcina Wojtowicza w trzech setach pokonały dotychczasowego wicelidera rozgrywek I ligi kobiet, AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.

Ostrowczanki przyzwyczaiły w tym sezonie, że za wszelką cenę starają się narzucić swój styl gry. Nie inaczej było w Krakowie, gdzie siatkarki Dariusza Parkitnego walczyły z AGH Galeco Wisłą Kraków. Przyjezdne już na początku premierowej odsłony meczu odskoczyły wiślaczkom na kilka punktów. Siatkarki Wisły popełniały sporo błędów własnych i przy stanie 5:9 o czas dla drużyny poprosił Marcin Wojtowicz. Po wznowieniu obraz gry początkowo nie uległ zmianie. Dopiero przy stanie 19:14 krakowianki wykorzystując przestój rywalek wyrównały straty (19:19), ale po chwili ponownie traciły do ostrowczanek trzy oczka (20:23). AZS WSBiP KSZO nie był w stanie utrzymać prowadzenia i po zaciętej końcówce uległ gospodyniom 24:26. – W tym secie oddaliśmy rywalkom aż 11 punktów po własnych błędach. Nie możemy rozdawać aż takich prezentów – powiedział po meczu trener Wisły Kraków, Marcin Wojtowicz. – Niemniej dziewczynom należą się wielkie brawa, bo pokazały charakter i ogromne serce do walki – dodał.

W drugiej partii w zespole Wisły doszło do zmian. Na ataku Magdę Żochowską zastąpiła jej imienniczka, Magda Jagodzińska. W trakcie meczu trener Wojtowicz dokonał roszad na pozycji libero, Aleksandrę Guzikiewicz zastępując Karoliną Tokarczyk. Set lepiej układał się dla ekipy gości, jednak końcówka ponownie należała do krakowianek, które od stanu 17:17 wyraźnie dominowały na parkiecie. W trzeciej odsłonie meczu ostrowczanki nie rzuciły rękawicy, mimo że przegrywały 13:16, zdołały odrobić równorzędną walkę. Sił brakło w końcówce i to beniaminek z Krakowa zainkasował kolejne trzy punkty w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy. – Zespół z Ostrowca Św. pokazał, że jest bardzo dobrą drużyną i nie bez kozery znajduje się w czubie tabeli. Tym bardziej cieszą nas trzy oczka zdobyte w meczu z tak wymagającym przeciwnikiem. Rywal próbował robić co mógł, ale moja drużyna zagrała bardzo dobrze taktycznie – zakończył Marcin Wojtowicz.

AGH Galeco Wisła Kraków – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(26:24, 25:19, 25:22)