Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo Jedynki w Mielcu

I liga K: Pewne zwycięstwo Jedynki w Mielcu

Lider ligi z Aleksandrowa Łódzkiego po raz kolejny w tym sezonie zgarnął pełną pulę punktów. Tym razem podopieczne trenera Mariusza Bujka bardzo pewnie pokonały Stal Mielec 3:1 i umocniły się na pierwszym miejscu.

Pierwszy set rozpoczął się od przewagi Jedynki 7:5, później 11:7. Po ataku Żanety Baran Stal zniwelowała straty do stanu 9:12, a po udanym bloku traciła tylko jeden punkt, przegrywając 12:13. Odpowiedź przyjezdnych była była bardzo szybka, a punkty zdobyły byłe zawodniczki Stali. Justyna Wilk sprytnie kiwnęła, Agata Babicz zdobyła punkt po zagrywce i Jedynka znów miała bezpieczną przewagę 16:12. W tym momencie gra mielczanek się załamała, po ataku Babicz z drugiej linii zrobiło się 20:24 dla ekipy gości, w końcówce partii bardzo skuteczna była Tamara Kaliszuk, po jej akcji Jedynka objęła prowadzenie w meczu 1:0.

W drugiej partii Stal mocno postawiła się faworyzowanym rywalkom. Zagrywka Baran przyniosła przewagę mielczanek 6:3, kiwka Małgorzaty Plebanek powiększyła ich prowadzenie do czterech „oczek” (7:3). Wtedy o czas poprosił trener Jedynki, a jego drużyna zerwała się do walki. Po atomowym ataku Agaty Babicz z przechodzącej piłki był remis 10:10. Później do gry znów włączyła się bardzo skuteczna Kaliszuk i Jedynka prowadziła 15:12. Po raz kolejny do remisu doszło, gdy Ewa Kwiatkowska zaserwowała w aut (17:17). Końcówka była bardzo zacięta, najpierw mielczanki prowadziły 19:17, pomimo tego Jedynka przejęła inicjatywę i objęła prowadzenie 22:21, miała też piłkę setową przy stanie 24:23. Stal jednak wybroniła się i doprowadziła do piłki setowej na swoją korzyść. Napięcia nie wytrzymała Kwiatkowska i zaatakowała w aut, co oznaczało, że w meczu był remis 1:1.

Niestety Jedynka nie pozwoliła już mielczankom na więcej. Sety numer 3 i 4 były do siebie bardzo podobne, przyjezdne z Aleksandrowa szybko przejęły inicjatywę i uzyskały przewagę, pewnie wygrywając decydujące partie. W secie trzecim ze stanu 8:10 zrobiło się błyskawicznie 13:23, w secie czwartym ze stanu 8:10 zrobiło się natomiast 14:21. Mecz zakończyła atakiem z drugiej linii Agata Babicz.

Stal przegrała, ponieważ w mieleckiej drużynie zabrakło liderki, która potrafiłaby pociągnąć atak, tak jak po stronie Aleksandrowa robiła to Tamara Kaliszuk. Mielczanki popełniły także sporo własnych błędów. Wydaje się, że Stal przegrywa nadal bardziej z problemami kadrowymi i organizacyjnymi niż z rywalkami, które momentami mają wręcz ułatwione zadanie, bo walczą z zespołem grającym cały czas w niepełnym składzie. W Mielcu ciągle brakuje kolejnej dobrej atakującej i zmienniczki dla jedynej rozgrywającej.

Stal Mielec – Jedynka Aleksandrów Łódzki 1:3
(16:25, 26:24, 13:25, 16:25)

Stal: Baran, Jaroszewicz, Hawryła, Sobolewska, Kubieniec, Plebanek, Michalak (libero) oraz Bejga, Pająk i Czubak
Jedynka: Mieszała, Tomczyk, Kwiatkowska, Wilk, Babicz, Kaliszuk, Nowakowska (libero) oraz Yordanska