Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Mała niespodzianka w Murowanej Goślinie

I liga K: Mała niespodzianka w Murowanej Goślinie

Dwa punkty na wagę złota zdobyły w minioną sobotę siatkarki Aleksandra Klimczyka. Piecobiogaz Murowana Goślina, mimo że nie był faworytem spotkania, po tie- breaku pokonał beniaminka I ligi kobiet, Wieżycę 2011 Stężyca.

O tym, że w tym sezonie w rozgrywkach I ligi kobiet każdy może wygrać z każdym, pisaliśmy już nie raz. W tej kolejce faworyzowany Chemik Police uległ na własnym parkiecie Silesii Volley. Do małej niespodzianki doszło również w Murowanej Goślinie, gdzie miejscowe siatkarki po tie-breaku wygrały z Wieżycą 2011 Stężyca. W spotkaniu nie brakowało także dramatów, bowiem staw skokowy lewej nogi skręciła libero goślinianek, Natalia Wałęsiak, którą zastąpiła kapitan miejscowych, Beata Strządała.

Podopieczne Aleksandra Klimczyka otworzyły pierwszego seta z wysokiego „C", obejmując prowadzenie 5:1. Co prawda zespół ze Stężycy szybko opanował nerwy, doprowadzając do wyrównania (5:5), a następnie przełamując wynik, wyszedł na 6:5. Gra była jednak bardzo zacięta i rozstrzygała się w końcówce. W niej lepsze okazały się miejscowe, wygrywając 25:23. Druga i trzecia partia zbliżone były dramaturgią, a ich losy ważyły się do ostatnich piłek.

W secie numer cztery przyjezdne zyskały kilkupunktową zaliczkę, a trener Grzegorz Wróbel, przygotowując się do tie-breaka, pozwolił odpocząć zawodniczkom z pierwszej szóstki. Wygrana 25:21 przesądziła o podziale punktów. W „secie prawdy" ponownie obie drużyny toczyły zacięty bój. Przy stanie 14:13 stężyczanki miały piłkę meczową, jednak trzy kolejne akcje wygrał zespół Piecobiogazu, zapisując tym samym dwa oczka na swoim koncie. – Tak naprawdę trudno powiedzieć, co się stało w tym meczu – mówił rozczarowany Grzegorz Wróbel. –  Wydawało się, że wszystko nam sprzyja i trzeba tylko wygrać, niestety stało się inaczej. Przeciwnik miał trochę problemów ze zdrowiem. Wciąż dokonywał zmian, roszad, a my chyba za bardzo nie wiedzieliśmy co się dzieje – zakończył szkoleniowiec beniaminka I ligi kobiet.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – Wieżyca 2011 Stężyca 3:2
(25:23, 23:25, 25:23, 21:25, 16:14)

Piecobiogaz: Strządała, Hatala, Hepburn, Trojan, Gajewska, Lech, Wałęsiak (libero) oraz Wyrwa i Maćkowiak
Wieżyca 2011: Ryznar, Kasprów, Hohn, Wójcik, Theis, Wilczyńska, Jagodzińska (libero) oraz Łysiak, Jasińska, Lenz, Kurdziuk i Reszka