Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Gawryszewski: Zawiodło wiele rzeczy

Bartosz Gawryszewski: Zawiodło wiele rzeczy

fot. archiwum

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk w bardzo ważnym meczu przegrali z Effectorem Kielce w trzech setach. - To był dla nas bardzo ważny mecz. Nie ma co ukrywać, że on nam nie wyszedł - mówi Bartosz Gawryszewski, środkowy gdańskiego zespołu.

W meczu o przysłowiowe sześć punktów lepsi okazali się kielczanie. Co pana zdaniem, oceniając już tak na chłodno, było przyczyną porażki?

Bartosz Gawryszewski: – Tak, to był dla nas bardzo ważny mecz. Nie ma co ukrywać, że on nam nie wyszedł. Był najgorszy w naszym wykonaniu, odkąd pamiętam, odkąd dojechałem na początku przygotowań. To bardzo smuci. Był to bardzo ważny mecz, niestety przegrany. Na pewno trzeba wyciągnąć wnioski z tej porażki, przeanalizować ten mecz i skupić się już na kolejnym, który już niebawem, również ważny.

Szkoda na pewno tego trzeciego seta, w którym prowadziliście kilkoma punktami, ale ostatecznie to kielczanie odrobili straty i wygrali.Zgadza się. Nasza gra bardzo faluje, nie potrafimy utrzymać równego poziomu przez całą partię i to na pewno nas smuci i zastanawia. Szkoda trzeciego seta, ale szkoda i całego meczu. Uważam, że w każdym secie zwycięstwo było w naszym zasięgu.

Patrząc na pomeczowe statystyki, można powiedzieć, że zawiódł głównie wasz atak i przyjęcie zagrywki. Zgodzi się pan?

Czy się zgodzę? Zawiodło wiele rzeczy. Nie będę tutaj wymieniał poszczególnych elementów. To jest gra zespołowa i niejeden element przeważa o zwycięstwie bądź porażce w całym spotkaniu.

Pan osobiście zagrał bardzo dobre spotkanie, ale na pewno to nie poprawia nastroju…

– Na pewno nie. Ja bym wolał zagrać najgorsze spotkanie w swoim życiu i wygrać mecz. Tak jak już mówiłem, jesteśmy wszyscy razem, jesteśmy drużyną. Wygrywamy i przegrywamy wszyscy razem. Drużyna jest najważniejsza.

Na pewno nie takiego początku sezonu się spodziewaliście. Z czego to pana zdaniem wynika?

– Z czego to wynika? Nie wiem. Gdybym wiedział, na pewno nasza gra wyglądałaby zupełnie inaczej. Wszyscy się zastanawiamy, z czego to wynika. Staramy się poprawić wszystkie elementy, pracować nad różnymi rzeczami. Każdy z nas zostawia dużo serca na treningu i na boisku. Nie przekłada się to na razie na nasze rezultaty.

Mecz z Effectorem jest już historią i teraz przed wami wcale nie łatwiejszy rywal. Politechnika Warszawska jest jak na razie rewelacją sezonu.

– Zajmują w tabeli drugie miejsce i jedziemy do wicelidera PlusLigi. Naturalnie będzie to bardzo ciężkie spotkanie. Nikt nie zakładał, że przed sezonem Politechnika będzie aż tak wysoko, aczkolwiek gra bardzo dobrze i zasługuje na to miejsce. Dla nas to będzie kolejne bardzo ważne spotkanie i zobaczymy. Z naszej strony zrobimy wszystko, żeby wywieźć punkty z Warszawy.

Na koniec zapytam jeszcze ogólnie o sezon. Widać, że niespodzianek nie brakuje, jak na przykład porażka Asseco Resovii z Częstochową.

– Na pewno dla kibica jest to bardzo fajną rzeczą. Nie da się przewidzieć wyniku przed meczem. Słabsza na papierze drużyna potrafi wygrać z lepszą. To tylko świadczy o tym, że nie można zlekceważyć żadnego przeciwnika.

*rozmawiała Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved