Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Sawicka: Efekty naszej pracy są widoczne na boisku

Agata Sawicka: Efekty naszej pracy są widoczne na boisku

fot. archiwum

Siatkarki BKS-u Bielsko Biała pokonały MKS Dąbrowa Górnicza 3:1. Radości po spotkaniu nie kryła libero bielskiej drużyny Agata Sawicka. - Cały czas ciężko trenujemy i efekty naszej pracy są widoczne na boisku, co niewątpliwie bardzo cieszy - powiedziała po meczu.

Na początek proszę o ocenę tego zwycięskiego dla was spotkania.

Agata Sawicka: – Jak ja mogę ocenić to spotkanie. Na pewno niestety nie należało ono do najłatwiejszych i najładniejszych, ale ważne, że wygrałyśmy za trzy punkty i to się liczy. Cały czas ciężko trenujemy i efekty naszej pracy są widoczne na boisku, co niewątpliwie bardzo cieszy.

To bardzo ważne zwycięstwo, tym bardziej że na terenie rywala. Potyczki tych klubów są ważne dla kibiców i zazwyczaj trudno w nich przewidzieć, co się stanie.– Oczywiście, zgadzam się z tym. Hala „Centrum” jest bardzo ciężkim terenem, kibice bardzo głośno wspierają swoją drużynę, ale potrafią też skutecznie dekoncentrować drużynę przeciwną. Poza tym jest to wysoka hala, co też jest swego rodzaju utrudnieniem.

Cały poprzedni sezon leczyła pani kontuzję. Jak z pani zdrowiem, wszystko jest w najlepszym porządku?

– Dziękuję bardzo, wszystko już wróciło do normy. To był bardzo trudny okres w moim życiu, ale już jest wszystko w porządku, jestem do pełnej dyspozycji trenera.

Po tak długim okresie pauzy głód gry jest chyba niesamowity. Jakie pani ma oczekiwania na ten sezon? Medal w lidze? Może powrót do kadry?

– Oczywiście medal jest takim moim marzeniem, ale wiadomo, każdy zespół w lidze na to ciężko pracuje i nie będzie łatwo. Myślę, że po moim roku przerwy byłoby to taką swego rodzaju nagrodą za to, że tak bardzo się męczyłam po operacji i ciężko pracowałam, aby wrócić na parkiet. Kadra? Myślę, że i na to przyjdzie czas.

Macie jakiś jasno nakreślony plan jako zespół, co macie w tym sezonie osiągnąć?

Tak, mamy. Zdobycie medalu w rozgrywkach ligowych oraz finał Pucharu Polski. Myślę, że nawet nikt specjalnie nie musiał nam nakreślać tego planu, my same o tym myślałyśmy od początku i wiedziałyśmy, że tak po prostu musi być.

Przed sezonem w waszym zespole, można powiedzieć, doszło do rewolucji. Przy wzmocnieniach innych ekip mało kto wymieniał was w gronie faworytów do podium, a wy swoją grą udowadniacie, że macie na to szanse.

– Bo tak naprawdę chyba nie chodzi o liczbę gwiazd nie wiadomo jakiego formatu w zespole. Moim zdaniem liczy się kolektyw, którym my niewątpliwie jesteśmy. Jak już mówiłam, ciężko pracujemy na treningach, wspieramy się nawzajem i to przenosi się później na grę na parkiecie.

*rozmawiał Kamil Marszałek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved