Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Simon Tischer: Nic nam nie wychodziło

Simon Tischer: Nic nam nie wychodziło

fot. archiwum

Zespół Jastrzębskiego Węgla nie postawił w piątek trudnych warunków gry ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i uległ jej w niespełna dziewięćdziesiąt minut. Rozgrywający gości bardzo krytycznie ocenił postawę swojego zespołu.

Przed tygodniem zagraliście świetne spotkanie przeciwko Skrze Bełchatów, a tym razem ulegliście w zaledwie trzech setach ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Co stało się z waszą grą w ciągu tych paru dni?

Simon Tischer: Naprawdę nie wiem, nie spodziewaliśmy się takiego przebiegu spotkania. Zaprezentowaliśmy się bardzo źle we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i dosłownie nic nam nie wychodziło. Nie mam pojęcia, dlaczego nie byliśmy w stanie grać swojej siatkówki. Przed tygodniem w Jastrzębiu wyszliśmy na parkiet pewni siebie, a tym razem wszystko wyglądało zupełnie inaczej.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla czymś was zaskoczyli czy spodziewaliście się, że zagrają w taki sposób?

– Nie, ich postawa nie była dla nas żadną niespodzianką. Bardzo dobrze spisywali się w elemencie zagrywki, co znacznie utrudniało nam przyjęcie i konstrukcję własnej akcji. Z drugiej strony, ogromna część naszych błędów wynikała tylko i wyłącznie z naszej winy. Słabo serwowaliśmy, nie byliśmy w stanie odczytać gry rozgrywającego rywali i również sami nie kończyliśmy swoich ataków. Nie możemy grać w ten sposób przeciwko takiemu zespołowi jakim jest ZAKSA.

W poprzednich latach miałeś okazję grać w wielu europejskich ligach. W której z nich czułeś się najlepiej?


– Trudno jest mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Rozgrywki w każdym z krajów znacząco się od siebie różnią, ale wszędzie udało mi się znaleźć coś dla siebie. Teraz gram jednak w Polsce i naprawdę bardzo podoba mi się atmosfera panująca na tutejszych halach. Praktycznie na każdym spotkaniu trybuny są wypełnione po brzegi. Występowanie przed taką publicznością daje mi bardzo dużo radości, choć takie porażki smakują zawsze tak samo.

A co zadecydowało o tym, że w tym sezonie postanowiłeś zagościć w PlusLidze i wybrałeś ofertę Jastrzębskiego Węgla?

– Przed rozpoczęciem rozgrywek miałem wiele propozycji z innych drużyn, jednak chciałem spróbować czegoś nowego. Jastrzębie to klub o uznanej renomie i świetnej organizacji, którą chciałbym szczególnie podkreślić. Uważam, że w tym roku mamy zespół zdolny do osiągnięcia naprawdę dużych sukcesów.

Zastanawiałeś się nad powrotem do rodzimej, niemieckiej Bundesligi?

Decyzje odnośnie wyboru klubu zawsze podejmuję z sezonu na sezon i w tej chwili nie mam jeszcze pojęcia, gdzie będę występował za rok lub dwa. Na pewno chciałbym jeszcze kiedyś zagrać w Niemczech, jednak trudno mi powiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi.

Chciałbym jeszcze powrócić do ostatniego sezonu reprezentacyjnego. Rozpoczęliście go naprawdę świetnie, jednak później wasza forma wydawała się słabnąć. W czasie igrzysk w Londynie nie graliście już tak dobrze jak wcześniej. Zgodzisz się z taką opinią?

– W lecie naszym głównym celem było uzyskanie kwalifikacji do samych igrzysk. Nie jesteśmy zespołem ze ścisłej światowej czołówki, więc musieliśmy wziąć udział w wielu turniejach kwalifikacyjnych. Nasza słabsza pozycja w rankingu zmusiła nas do rozegrania najpierw turnieju prekwalifikacyjnego, później kontynentalnego i ostatecznie interkontynentalnego w Berlinie. W odróżnieniu od niektórych zespołów, w najlepszej dyspozycji musieliśmy być zatem nieco wcześniej, na kilka tygodni przed wyjazdem do Londynu. Na samych igrzyskach być może faktycznie zagraliśmy już nieco słabej. Później jednak wzięliśmy jeszcze udział w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Europy i tam znów wszystko wyglądało już lepiej.

A jak ocenisz zmiany, jakie wprowadził w kadrze nowy szkoleniowiec, Vital Heynen?

– Jest on bardzo dobrym szkoleniowcem, mającym ciekawe podejście do siatkówki, ale także świetnym człowiekiem. Wprowadził do reprezentacji dużo nowego i osobiście bardzo lubię z nim pracować.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved