Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bez wielkich emocji w Bełchatowie

PlusLiga: Bez wielkich emocji w Bełchatowie

W spotkaniu wicemistrzów Polski z wiceliderem tabeli bez spodziewanych emocji - po trzech setach triumfowali podopieczni Jacka Nawrockiego. Ekipa bydgoszczan skuteczny opór zaczęła stawiać dopiero w trzeciej odsłonie konfrontacji.

Bełchatowianie do spotkania przystąpili po porażce w Jastrzębiu Zdroju, natomiast ekipa z Bydgoszczy po efektownym zwycięstwie w meczu z mistrzami Polski. Już na początku spotkania potrójny blok przyjezdnych (3:2) pokazał, że to spotkanie chcą również wygrać, natomiast kolejny punkt, dzięki skutecznej akcji w bloku Jurkiewicza i Antigi, podwyższył przewagę Delecty do dwóch oczek 6:4. Ten element zdominował pierwsze akcje tego pojedynku, gdyż w kolejnych uderzeniach bełchatowianie dwukrotnie zatrzymali rywali w natarciu i odzyskali prowadzenie (7:6), które po przerwie technicznej znowu powędrowało na stronę przyjezdnych, za sprawą bloku (Wrona, Konarski) na Atanasijevicu. W kolejnej akcji Masny „pocelował” zagrywką przyjmujących Skry i o czas poprosił Jacek Nawrocki – jego zespół przegrywał 8:10. Bełchatowianie zdołali wyjść na prowadzenie i przez dłuższą część seta prowadzili jednym oczkiem (16:15), do którego po długiej akcji dołożyli kolejne (17:15). Po błędzie Lipińskiego, który pojawił się jeszcze przed drugą przerwą techniczną, zareagował trener Makowski, gdyż nadwyżka Skry wynosiła już trzy punkty (19:16). Różnica utrzymała się do końca seta premierowego, który padł łupem wicemistrzów Polski.

Kolejną partię również gospodarze rozpoczęli lepiej – od punktowej zagrywki Woickiego, choć w pierwszych akcjach prowadzenie przechodziło co trochę z rąk do rąk. Jednak po skutecznym bloku, asie serwisowym Atanasijevica oraz błędzie Delecty na dłużej zagościło po bełchatowskiej stronie siatki (7:4, 12:9), a znacznie wzrosło, gdy w bloku dobrze zagrał Winiarski (14:9). Prowadzący spotkanie sędzia odgwizdał drugą przerwę techniczną, gdy asem serwisowym popisał się Atanasijević (16:10). Serb po chwili oddechu ręki w polu zagrywki nie zwolnił i zdobył bezpośrednio zza linii dziewiątego metra punkt oraz mocno ułatwił pracę swoim kolegom. Swoje dołożył również Kooistra, atakując z kontry, a następnie blokując, wspólnie z Winiarskim, Owczarza (21:10). Bydgoszczanie nie mieli już za wiele do powiedzenia w tej odsłonie i ostatecznie PGE Skra wygrała 25:13, a zakończył ją blok Plińskiego i Wlazłego.

Bydgoski zespół nie odpuszczał jednak i na samym początku trzeciego seta odskoczył na 3:1, po pojedynczym bloku Konarskiego na Winiarskim. Bełchatowianie zrehabilitowali się tym samym dwukrotnie i dodatkowo, zdobywając punkty z kontry, odzyskali prowadzenie (6:4). Jednak goście cały czas starali się zniwelować różnicę i udało im się to przy stanie 9:9. Natomiast zagrywka Wrony po siatce wyprowadziła podopiecznych trenera Makowskiego na prowadzenie (11:10). Wicemistrzowie Polski zdołali dość szybko ponownie narzucić swój rytm gry rywalom i na drugą przerwę techniczną schodzili po kontrze Atanasijevica z trzema punktami przewagi (16:13). Bydgoszczanie zdołali zbliżyć się na jedno oczko straty (17:18), jednak wtedy ponownie rywale z Bełchatowa podbili ważne piłki i po kontrze Winiarskiego powróciła na ich konto trzypunktowa przewaga 20:17. I to zdołali zniwelować goście. Najpierw długą wymianę zakończył atakiem w aut Winiarski, a następnie kontrę wykorzystał Konarski (22:22). W kolejnym uderzeniu pomylił się Atanasijević i wyprowadził tym samym rywali na prowadzenie 23:22 i to Delecta stanęła jako pierwsza przed szansą zakończenia tej odsłony. Jednak ekipa Jacka Nawrockiego wybroniła piłkę setową, wyszła na prowadzenie, a całe spotkanie zakończyła skutecznym blokiem Plińskiego i Woickiego.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został bełchatowski atakujący Aleksandar Atanasijević.

PGE Skra Bełchatów – Delecta Bydgoszcz 3:0
(25:22, 25:13, 26:24)

Skra Bełchatów: Woicki (1), Wlazły (10), Pliński (7), Atanasijević (17), Winiarski (15), Kooistra (8), Zatorski (libero) oraz Vincić i Kłos
Delecta Bydgoszcz: Masny (2), Antiga (8), Wrona (4), Konarski (13), Waliński (6), Jurkiewicz (5), Dębiec (libero) oraz Lipiński, Wieczorek, Owczarz (1) i Bronisławski (libero)