Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Będzie ostra walka

Piotr Gacek: Będzie ostra walka

fot. archiwum

- Zespół z Jastrzębia nie zagrał połowy tego co z Bełchatowem, a my zagraliśmy naprawdę dobrze. Przeciwnicy nie mieli dzisiaj w ogóle argumentów, żeby z nami wygrać - przyznał Piotr Gacek, który zmagania swoich kolegów oglądał tym razem z trybun.

W meczu z Jastrzębiem nie zagrał pan z powodu kontuzji. Zagrał natomiast Łukasz Koziura. Jak pana zdaniem spisał się ten młody zawodnik, godnie zastąpił Piotra Gacka?

Piotr Gacek:Myślę, że Łukasz na pewno czuł adrenalinę. Było to spowodowane tym, iż pochodzi z Kędzierzyna-Koźla, tu się urodził, tu żyje i tu mieszka. Pierwszy raz miał okazję wystąpić przed swoją publicznością, hala wypełniona była po brzegi. Cieszy fakt, że kibice go wspaniale przyjęli, zawodnicy na boisku pomagali mu jak tylko mogli. W pierwszej partii było widać zdenerwowanie Łukasza, ale w kolejnych setach stres zniknął. Zagrał bardzo dobrze. To był jego pierwszy występ na parkietach PlusLigi i uważam, że należy jego grę ocenić dobrze. Wiem, co to znaczy wystąpić przed dużą publicznością. Przed Łukaszem rysuje się dobra przyszłość. Jeżeli będzie szedł tą drogą, którą idzie, czyli będzie ciężko pracował i trenował, to za kilka lat może być z niego bardzo dobry zawodnik.

Chciałabym spytać o zdrowie i kontuzję, która pana wykluczyła gry.Z moim zdrowiem jest coraz lepiej. W poniedziałek zapadnie ostateczna decyzja, czy polecę do Trento. Bardzo chciałbym udać się razem z całą drużyną do Włoch i powtórzyć wynik z poprzedniego roku. Będę cierpliwe czekał na decyzję, nic kosztem tego, żebym miał później problemy ze zdrowiem. Jeżeli wszystko będzie w porządku z kolanem i z kostką, to wtedy polecę z chłopakami.

Wróćmy jeszcze do meczu. ZAKSA rozniosła rywala. Czym to było spowodowane? Przecież Jastrzębski Węgiel to mocna drużyna, która ostatnio pokonała Skrę Bełchatów.

– Myślę, że zespół z Jastrzębia nie zagrał połowy tego co z Bełchatowem, a my zagraliśmy naprawdę dobrze. Świetnie zagraliśmy w polu zagrywki, całkowicie odrzuciliśmy rywala od siatki. Przeciwnicy nie mieli dzisiaj w ogóle argumentów, żeby z nami wygrać.

Można pokusić się o stwierdzenie, że w tym spotkaniu wychodziło wam wszystko…

Tak, wszystkie elementy gry ZAKSY były skuteczne. Mecz od początku do końca prowadzony był pod nasze dyktando.

Już w środę rozegracie kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów z Trentino Volley. Jakie macie nastroje przed tym meczem?

Nastroje mamy bardzo dobre i jak przed każdym spotkaniem, bardzo bojowe. Oczywiście podchodzimy do przeciwnika z szacunkiem, wiem z kim gramy, ale nie z bojaźnią. Na pewno będzie ostra walka i to mogę zagwarantować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved