Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Mecz z podtekstami w Sopocie

ORLEN Liga: Mecz z podtekstami w Sopocie

fot. archiwum

Do meczu z podtekstami dojdzie w Sopocie, gdzie mistrzynie Polski, Atom Trefl, podejmować będą zajmujące czwarte miejsce PTPS Piła. Będzie to bardzo istotne spotkanie dla układu górnej części tabeli ORLEN Ligi.

Zarówno jeden, jak i drugi zespół chce utrzymać kontakt z czołówką ligi. W przypadku zwycięstwa przyjezdnych, pilanki mogą nawet zasiąść w fotelu lidera ORLEN Ligi. Natomiast gdyby w niedzielę po trzy oczka sięgnął Atom Trefl, wówczas zrównałby się punktami z PTPS-em. Jednak nie to będzie języczkiem u wagi w tym spotkaniu. Warto przypomnieć, że w zeszłym sezonie w barwach mistrzyń Polski występowała obecna asystentka Mirosława Zawieracza, Dorota Świeniewicz, a jej partner życiowy, Marek Brandt, wówczas dyrektor sportowy Atomu Trefla, pełni teraz tę samą funkcję w PTPS-ie. Na tym podobieństw nie koniec, bowiem przed laty z drużyną gości związany był sztab szkoleniowy zespołu z Sopotu. Na panteonie sław PTPS-u od lat znajduje się Jerzy Matlak, który z ekipą z Wielkopolski zdobył osiemnaście różnego koloru medali mistrzostw Polski, a współpracowali z nim, obecny drugi trener Atomu Trefla, Adam Grabowski oraz scout Adam Malik.

Dla nas te wszystkie podteksty nie mają większego znaczenia. Jedziemy do Sopotu, aby rozegrać kolejny dobry mecz – krótko ucina Mirosław Zawieracz.Mamy świadomość klasy rywala. Mimo że Atom w porównaniu do zeszłego sezonu został zupełnie przebudowany, wciąż jest to bardzo mocna i groźna drużyna. Potwierdzają to jego ostatnie wyniki, zarówno te w lidze, jak i w europejskich pucharach – komplementuje rywali szkoleniowiec PTPS-u, dodając: – Nie oznacza to, że mój zespół położy się na parkiecie. Wręcz przeciwnie. W każdym meczu walczymy o zwycięstwo i tak też będzie i tym razem. Nie boimy się przeciwnika, ale go doceniamy i szanujemy, a że jest to tylko sport, wszystko rozegra się na boisku, a nie w spekulacjach wokół meczu.

Nad Bałtykiem po przeciwnych stronach siatki staną dwie dobre znajome, które w minionym sezonie grały ze sobą w azerskim Igtisadchi Baku. Mowa o Erice Coimbrze oraz Marinie Katic. Chorwacka rozgrywająca PTPS-u Piła podkreśla, iż mimo przyjaźni łączącej obie zawodniczki, sentymenty w tym spotkaniu zejdą na plan dalszy. – Nie ma to znaczenia, że grałyśmy ze sobą przed rokiem. Mecz z Atomem będzie taki jak każdy inny. Wyjdziemy na boisko walczyć i grać tak, aby wygrać – mówiła kilka tygodni temu w rozmowie ze Strefą Siatkówki Marina Katic.W zespole Jerzego Matlaka wciąż trwają poszukiwania środkowej, która mogłaby zastąpić kontuzjowaną Sylwię Wojcieską. Wiele wskazywało na to, że w Sopocie uda się zakontraktować Gabrielę Koewą, jednak pod koniec minionego tygodnia rozmowy zakończyły się fiaskiem, a Bułgarka wyjechała do Turcji, podpisując umowę z Besiktasem Stambuł. – W klubie najważniejszy jest budżet. To wszystko, co mam do powiedzenia w tej sprawie – mówi w rozmowie z portalem trójmiasto.sport.pl właściciel Atomu Trefla Kazimierz Wierzbicki.Drużyna radzi sobie dobrze, walczy o najwyższe cele. Transfery będą tylko wówczas, jeśli będą pieniądze – podkreśla Wierzbicki.

W niedzielę obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Dobrze wiedzą o tym również władze mistrzyń Polski, które wystosowały do kibiców obu drużyn gorący apel. – Siatkówka jest sportem narodowym, dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego dopingu z patriotycznymi akcentami. Klaskacze, które zawsze przygotowane są w barwach klubowych, będą tym razem biało-czerwone. Pamiętając jak pięknie wyglądała ERGO Arena podczas finałów Ligi Światowej, kiedy to tysiące kibiców w barwach narodowych dopingowały reprezentację Polski w drodze do finału, zachęcamy także kibiców do przyjścia na mecz w białej bądź czerwonej koszulce – czytamy w komunikacie Atomu Trefla. Spotkanie w Sopocie rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godzinie 17.00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved