Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Faworytki rozbiły w puch ekipę z Wrocławia

ORLEN Liga: Faworytki rozbiły w puch ekipę z Wrocławia

W Muszynie wszystko zgodnie z przewidywaniami - wicemistrzynie Polski rozniosły wciąż nie mogącą złapać właściwego rytmu gry drużynę Impelu Wrocław. Ekipa z Dolnego Śląska nie była w stanie stawić czoła nieprzerwanej dominacji gospodyń.

Początek pierwszego seta był wyrównany, a każda z ekip sumiennie zdobywała punkt za punktem. Od stanu 4:4 to jednak drużyna Rafała Błaszczyka zaczęła uzyskiwać przewagę i na pierwszą przerwę techniczną zeszła prowadząc 8:5. Po kilku minutach impelki prowadziły 11:5, lecz gospodynie nie chciały łatwo dać się pokonać i zniwelowały stratę do dwóch punktów. Na drugiej przerwie technicznej wrocławianki prowadziły 16:13 i od tego momentu straciły pięć punktów z rzędu. „Mineralne” pierwszą partię wygrały 25:19.

W drugim secie pierwszy punkt zdobyły siatkarki z Wrocławia. Tym razem jednak zawodniczki z Muszyny nie pozwoliły impelkom na wypracowanie sobie kilkupunktowej przewagi. Gospodynie na pierwszą przerwę techniczną zeszły prowadząc czterema oczkami i z każdą kolejną minutą swoją przewagę powiększały. Przy stanie 11:5 swoje siatkarki przywołał do siebie trener Rafał Błaszczyk. Czas nie pomógł i „mineralne” na drugi time-out udały się prowadząc 16:7. Siatkarki z Muszyny pewnie zmierzały do zwycięstwa w drugim secie i ostatecznie zwyciężyły 25:14.

Wrocławianki po porażce w drugiej partii nie miały przed sobą łatwego zadania. Od początku trzeciej odsłony potyczki na parkiecie znów dominowały gospodynie, które szybko zapewniły sobie bezpieczną przewagę. Siatkarki z Muszyny w sobotę były bardzo dobrze dysponowane i nie popełniały błędów. Wicemistrzynie Polski na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:10 i do końca seta, a zarazem i meczu, już go nie oddały. Drużyna trenera Bogdana Serwińskiego trzecią partię wygrała 25:14, a w całym spotkaniu pewnie zwyciężyła 3:0.

Najlepszą zawodniczką spotkania została przyjmująca z Muszyny, Anna Werblińska.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – Impel Wrocław 3:0
(25:19, 25:14, 25:14)

Muszynianka: Werblińska (8), Dziękiewicz (6), Bednarek-Kasza (9), Popović (12), Rousseaux (9), Serena (1), Maj (libero) oraz Sieradzan (1), Kaczmar, Kasprzak (3), Gajgał-Anioł (4) i Jagieło (2)
Impel: Staelens, Konieczna (10), Wilson (4), Jaszewska (4), Djurisic (6), Polak (2), Medyńska (libero) oraz Szkudlarek, Pyziołek, Haładyn i Rosner (2)