Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Popiwczak: Muszę dawać z siebie wszystko

Jakub Popiwczak: Muszę dawać z siebie wszystko

fot. Ewa Burak

W meczu przeciwko kędzierzynianom najmłodszy zawodnik PlusLigi, Jakub Popiwczak, dostał kolejną szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Jak radzi sobie z presją związaną z występami na parkietach PlusLigi i jakie są jego cele na sezon?

ZAKSA zdecydowanie kontrolowała przebieg dzisiejszego spotkania. Czego zabrakło waszej drużynie?

Jakub Popiwczak: – Tak naprawdę to brakowało nam wszystkiego. Żaden z elementów nie wychodził nam tak, jak powinien. Nie byliśmy dzisiaj zespołem, widoczny był brak współpracy. Prawdę mówiąc, jestem załamany tą porażką, bo wiem, że stać nas na więcej.

Jesteś najmłodszym graczem w całej lidze. Czy odczuwasz w związku z tym jakąś presję?– Presja na pewno jakaś tam jest, ale staram się na to nie patrzeć. Muszę być skoncentrowany i dawać z siebie wszystko.

Grasz z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi siatkarzami, który są znani nie tylko w Polce, ale również na całym świecie. Jak wygląda twoja współpraca z nimi?

– W zespole panuje świetna atmosfera. Jestem obdarzany wsparciem przez wszystkich zawodników, zawsze starają się dodawać mi otuchy i służą dobrą radą. A co najważniejsze – nie ma między nami żadnych barier i mogę się od nich wiele nauczyć.

Czym dla ciebie różni się gra na parkietach Młodej Ligi od tej już poważnej gry na boiskach PlusLigi?

– Z całą pewnością piłki szybciej latają. Ponadto tutaj grają już bardziej doświadczeni i sławniejsi siatkarze. Muszę być zdecydowanie bardziej skoncentrowany ze względu na odczuwanie większej presji, a w dodatku mecze te są transmitowane, co wymusza pracowanie nad stresem.

Jaki jest twój cel na ten sezon? Co chciałbyś osiągnąć?

– Na pewno chciałbym wygrywać jak najwięcej meczów. I tak jak każdy sportowiec – chciałbym nad sobą pracować i jak najlepiej rozwinąć swoje umiejętności, a teraz dostałem na to jeszcze większą szansę i za cel obrałem sobie jej wykorzystanie.

*Rozmawiała Ewa Burak (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved