Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Chiny: Wygrana zespołu Katarzyny Skowrońskiej

Chiny: Wygrana zespołu Katarzyny Skowrońskiej

Dziś zostały zainaugurowane rozgrywki chińskiej ligi kobiet. Ekipa Katarzyny Skowrońskiej, Evergrande Kanton, udanie otworzyła sezon zwycięstwem nad X.M.B Fujian. Polka rozpoczęła mecz w podstawowym składzie, zapisując na swym koncie 11 "oczek".

Na inaugurację rozgrywek ligowych w Chinach zespół Katarzyny Skowrońskiej spotkał się na wyjeździe z X.M.B Fujian. Mecz zakończył się po czterech setach, a Polka pojawiła się w wyjściowym składzie w trzech pierwszych partiach. Po dość wyraźnie, bo 25:16, wygranej przez gospodynie pierwszej odsłonie,  w kolejnej lepsze były siatkarki z Kantonu, które pozwoliły rywalkom na zdobycie tylko osiemnastu punktów. Trzeci set okazał się najbardziej wyrównany. Jeszcze do drugiej przerwy technicznej to zawodniczki X.M.B Fujian były bliżej zwycięstwa, jednak podopieczne Lang Ping nie poddały się tak łatwo – doprowadziły do wyrównania, a następnie zakończyły tę partię na swoją korzyść. Kropkę nad „i” postawiły w secie czwartym, wygrywając go do 17 i notując w ten sposób pierwsze zwycięstwo w sezonie 2012/2013.

Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Carolina Costagrande, która zapisała na swoim koncie 21 „oczek” i mogła pochwalić się 53% skutecznością w ataku. Dziesięć punktów mniej zdobyła Katarzyna Skowrońska-Dolata (9 w ataku – 47% skuteczności i dwa z zagrywki). Polka w secie trzecim została zastąpiona przez Kimberly Glass, która została na boisku już do końca spotkania.

X.M.B Fujian – Evergrande Kanton 1:3
(25:16, 18:25, 23:25, 17:25)