Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W sobotę ruszają rozgrywki w Chinach

W sobotę ruszają rozgrywki w Chinach

fot. archiwum

Najbogatsza chińska drużyna siatkarek ma prywatnego właściciela i może sobie pozwolić na gwiazdy z najwyższej półki. Kontrakt z Evergrande Kanton przedłużyła Katarzyna Skowrońska-Dolata, do zespołu dołączyła również Amerykanka Kimberly Glass.

Wracałam do Chin z wielką ochotą, bo poznałam dobrze koleżanki, mam z nimi świetny kontakt, a to miejsce jest moim drugim domem i czuję się tu znakomicie – opowiada "Super Expressowi" siatkarka Evergrande. – Wiele dają mi zajęcia z naszą trenerką Lang Ping, która jest wymagająca, ale właśnie czegoś takiego mi potrzeba.

Sezon w lidze chińskiej jest krótki, ale intensywny. Siatkarki zaczynają zmagania na początku listopada, a mistrz jest wyłaniany pod koniec stycznia. – To niby tylko trzy miesiące, ale grania jest dużo, bo wychodzimy na parkiet dwa razy w tygodniu. Dwa pierwsze mecze zagramy na wyjazdach – mówi polska atakująca, u której w zasadzie nic się nie zmieniło od ubiegłego roku.

Katarzyna Skowrońska-Dolata skończy sezon bardzo wcześnie. Co dalej? – Najpierw miesiąc przerwy, może zostanę chwilę dłużej w Chinach, żeby pozwiedzać. Potem powrót do Polski, a w marcu muszę wrócić do Kantonu, bo będziemy jeszcze brać udział w Pucharze Azji – kończy gwiazda Evergrande.źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved