Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Szymon Pałka: Nie czujemy presji

Szymon Pałka: Nie czujemy presji

fot. archiwum

- Jednym z najważniejszych moich celów w najbliższych miesiącach jest zdanie matury. W siatkówce chcę zwiększać swoje kwalifikacje, co zaowocowałoby grą w dobrym klubie - mówi o swoich celach Szymon Pałka, przyjmujący Resovii Rzeszów.

Tegoroczny sezon Młodej Ligi rozpoczęliście dość dobrze.

Szymon Pałka: – Rzeczywiście, początek rozgrywek nie był zły. Niestety, uciekły nam punkty w meczach wyjazdowych w Spale i Bełchatowie. Na razie gramy dość skutecznie u siebie. W najbliższym meczu naszym celem będzie przełamanie złej passy na wyjeździe.

Nad którymi elementami musicie jeszcze popracować?– Cały czas pracujemy nad wszystkimi elementami, gdyż jako młodzi zawodnicy musimy stale szkolić się we wszystkich siatkarskich kierunkach. Każdy element trzeba poprawić, ponieważ wszędzie są spore rezerwy, zwłaszcza w zagrywce, która do tej pory bardzo faluje.

Czy trener Jerzy Wietecha postawił przed wami konkretny cel do zrealizowania w tym sezonie? Czy macie zdobywać tylko doświadczenie?

– Od trenera ani od władz klubu nie mamy jasno postawionego celu, który musielibyśmy zrealizować na koniec sezonu. Mamy zdobywać doświadczenie, ogrywać się i podnosić swoje umiejętności. Na tym poziomie rozgrywek o to właśnie chodzi. A wyniki przyjdą same, jeżeli będziemy ciężko pracować.

Asseco Resovia Rzeszów w rozgrywkach Młodej Ligi zdobyła już złoty i brązowy medal. Czy wasza drużyna czuje na sobie presję, że w tym roku również musi zająć miejsce na podium?

– W tym roku drużyna jest całkiem inna niż ta, która w poprzednim sezonie zajęła trzecie miejsce. Z tamtej szóstki zostałem tylko ja, a w dodatku wtedy grałem na innej pozycji. Nie czujemy na sobie presji. Nie musimy „zrobić wyniku”. Nikt nie stawia nam warunków, które powinniśmy spełnić. Naszym zadaniem jest wygranie każdego kolejnego meczu, zrobienie postępu sportowego, w związku z czym o żadnej presji wyniku nie ma mowy.

Dla ciebie to już kolejny sezon gry w Młodej Lidze. Dostrzegasz jakieś różnice w systemie rozgrywek?

– System rozgrywek stale się zmienia. Główną zmianą w tym sezonie będą bardziej rozbudowane play-offy. Drugą nowością jest dołączenie do rozgrywek drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały.

Jakie cele ty sam postawiłeś sobie do zrealizowania?

– Chcę przede wszystkim zdać maturę i poszerzyć umiejętności siatkarskie, żeby w przyszłości trafić do dobrego klubu.

Gdybyś nie zdecydował się na grę w siatkówkę, to czym byś się zajął?

– Na pewno uczyłbym się tak, jak to robię w tym momencie. Na naukę poświęcałbym więcej czasu niż obecnie. Co bym robił jeszcze? Nie wiem, myślę że zainteresowałoby mnie coś ciekawego, pewnie jakiś inny sport. W każdym razie jestem szczęśliwy, że mój wolny czas mogę spędzać w sensowny sposób na treningach.

Największe marzenie Szymona Pałki, to?

– Gra w pierwszej drużynie Asseco Resovii Rzeszów w meczach PlusLigi, przy pełnych trybunach oraz otrzymanie powołania do reprezentacji Polski.

Rozmawiała: Katarzyna Porębska

 

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved