Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Startuje XXVI Międzynarodowy Turniej Towarzyski „Wola Cup”

Startuje XXVI Międzynarodowy Turniej Towarzyski „Wola Cup”

fot. archiwum

Dzisiaj rozpoczyna się XXVI Międzynarodowy Turniej Towarzyski "Wola Cup". Na zaproszenie władz MOS-u Wola Warszawa do stolicy przyjechało trzydzieści zespołów z Polski, Austrii i Niemiec. Impreza rozgrywana w dwóch kategoriach potrwa do niedzieli.

Międzynarodowy turniej towarzyski organizowany przez wolski MOS na trwałe wkomponował się w sportowy krajobraz stolicy. Impreza z cyklu „Wola Cup” rozgrywana będzie po raz dwudziesty szósty, a jej początki sięgają 1980 roku. – Celem turnieju jest stworzenie możliwości rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie dla najlepszych drużyn z Polski i z zagranicy w kategorii młodzika i minisiatkówki – tłumaczy trener MOS-u Wola Warszawa, Konrad Cop, który podkreśla, że w turniejach na warszawskiej Woli pierwsze kroki stawiało wielu znanych siatkarzy, jak Paweł Zagumny, Grzegorz Łomacz, Zbigniew Bartman, Bjoern Andrae, Paweł Papke czy nieżyjący już Arkadiusz Gołaś. Dla najlepszych zespołów nie lada gratką będzie możliwość uściśnięcia ręki Fabiana Drzyzgi, który również brał udział w imprezach z cyklu „Wola Cup”. – Fabian pomimo obowiązków związanych z reprezentowaniem barw AZS-u Politechniki w sobotnim meczu w Olsztynie obiecał, że pojawi się na niedzielnym spotkaniu finałowym i wręczeniu nagród. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni, bo będzie to miły akcent dla wszystkich uczestników zawodów – mówi Cop.

Do Warszawy przyjeżdża 30 drużyn podzielonych na dwie kategorie wiekowe – młodzika i minisiatkówkę. Na wolskich obiektach zobaczymy zespoły z Austrii, Niemiec i Słowacji, a polskie kluby reprezentować będą: UKS Plas Warszawa, Metro Warszawa, Jastrzębski Węgiel, Lechia Tomaszów Maz., Olimp Ostrołęka, Chemik Bydgoszcz, BAS Białystok, Wifama Łódź, Serbinów BP i Gwardia Wrocław. Stawkę drużyn uzupełnią dwie reprezentacje MOS-u Wola Warszawa. – Pierwszeństwo w udziale mają zaprzyjaźnione z nami ośrodki oraz ekipy prezentujące wysoki poziom sportowy w kraju. Niestety kilku zespołom musieliśmy odmówić – wyjaśnia trener MOS-u Wola Warszawa. – Wstępnie rozmawialiśmy jeszcze z jedną drużyną z Niemiec i Włoch, ale ich przyjazdy nie doszły do skutku – dodaje Konrad Cop.

Konrad Cop nie ukrywa, że „Wola Cup” jest ważnym sprawdzianem przed ogólnopolskim turniejem Kinder+Sport organizowanym jak co roku w Zabrzu. – Chcę zobaczyć, na jakim etapie w rywalizacji z najlepszymi zespołami z Polski jesteśmy i co jeszcze musimy w swojej grze poprawić, aby jak najlepiej przygotować się do mistrzostw Polski – podkreśla. – Głęboko wierzę, że wszystkie zespoły MOS-u zajdą wysoko, a pierwsze drużyny w kategorii młodzika i minisiatkówki powalczą o medale. Ja poprowadzę drużynę młodzika 1998, a w moim zastępstwie pierwszy zespół rocznika 2000 poprowadzi były zawodnik MOS-u i złoty medalista mistrzostw Polski juniorów z roku 2008 – Krzysztof Dziubański – dodaje.Gospodarze przygotowali na turniej bardzo mocne drużyny. Przypomnijmy, że rocznik 1998 to zdobywca Pucharu Polski w Zabrzu w kategorii trójek. Młodzicy MOS-u Wola Warszawa mają na swoim koncie również triumf w Hitthaller Cup w Wiedniu oraz Sodexo Cup w Berlinie. Rocznik 2000 również znany jest na krajowym podwórku. W minionym sezonie młodzi warszawiacy zostali brązowymi medalistami Pucharu Polski w kategorii trójek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved