Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Jastrzębianie nie mieli nic do powiedzenia

PlusLiga: Jastrzębianie nie mieli nic do powiedzenia

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wciąż pozostają bez porażki. W meczu 6. kolejki nie dali najmniejszych szans ekipie Jastrzębskiego Węgla, wygrywając bardzo pewnie 3:0. Zwycięstwo gospodarzy ani przez chwilę nie było zagrożone.

Obie drużyny wystawiły swoje najmocniejsze składy i obie musiały zastąpić swoich podstawowych kontuzjowanych libero młodymi zawodnikami, dopiero debiutujących na boiskach polskiej ligi siatkówki.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo równą grą obydwu zespołów, jednak po świetnej zagrywce Jurija Gładyra ZAKSA prowadziła już 4:1. Kilka kolejnych akcji, świetne bloki i kontry gospodarzy dała im prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Zespół z Kędzierzyna-Koźla, po kontrze Michała Ruciaka, miał przewagę już 6 punktów (11:5), co zmusiło trenera Bernardiego do wstrzymania gry. Na drugiej przerwie technicznej ZAKSA prowadziła już 16:9. Jastrzębie podejmowało próby odbudowania swojego wyniku i dogonienia przeciwnika, ale udało im się odrobić tylko kilka oczek. Set od samego początku bez dwóch zdań był zdominowany przez podopiecznych Daniela Castellaniego. Ostatecznie Kędzierzyn wygrał 25:19 po ataku Antonina Rouziera.

W drugiej odsłonie meczu zespół z Opolszczyzny nadal kontynuował swoją dobrą passę. Po nerwowym początku i żółtej kartce dla Michała Kubiaka, kędzierzynianie prowadzili już 6:1. Na pierwszą przerwę techniczną, po ataku Fontelesa, zespół z Kędzierzyna schodził z prowadzeniem 8:2. W każdej akcji było widać różnicę poziomów gry obu drużyn. Jastrzębski Węgiel w niczym nie przypominał drużyny z poprzedniego wygranego meczu z wicemistrzem Polski. Jednak w środkowej części seta zespół z Jastrzębia, z Michałem Łasko na czele, odrobił kilka punktów i na tablicy widniał wynik 10:16. Kolejny set zakończył się wysoką wygraną drużyny z Kędzierzyna-Koźla, 25:18.

Na początku trzeciej partii Jastrzębski Węgiel pierwszy raz w tym meczu wyszedł na prowadzenie, ale po błędzie Michała Kubiaka i dwóch skutecznych blokach Rouziera i Marcina Możdżonka znów to gospodarze odrobili straty i zyskali trzy punkty przewagi (6:3). Niedługo potem, po kilku błędach gości, prowadzenie ekipy Castellaniego było już siedmiopunktowe. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze mieli przewagę 16:9. Kędzierzynianie raz po raz odrzucali swoich przeciwników od siatki dokładnie wykonywanymi kiwkami lub mocnymi zagrywkami Felipe Fontelesa. Każdym punktem kędzierzynianie tylko formalizowali swoją przewagę, pewnie zwyciężając w całym meczu 3:0, całkowicie rozbijając klub z Jastrzębia.

MVP: Antonin Rouzier

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0
(25:19, 25:18, 25:15)

Składy drużyn:
ZAKSA: Ruciak (9), Gładyr (8), Zagumny (2), Fonteles (9), Możdżonek (7), Rouzier (14), Koziura (libero) oraz Pilarz
Jastrzębski Węgiel: Holmes (6), Łasko (11), Kubiak (5), Czarnowski (4), Tischer, Martino (10), Zbierski (libero) oraz Popiwczak (libero) oraz Polański, Violas (1) i Gierczyński