Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jose Rivera: Chcemy wygrać Puchar Niemiec i całą ligę

Jose Rivera: Chcemy wygrać Puchar Niemiec i całą ligę

fot. archiwum

W nowym sezonie 2012/2013 niemiecki VfB Friedrichshafen pozyskał do swoich szeregów, grającego kiedyś m.in. w Polsce, Portorykańczyka Jose Riverę. - Znamy nasze cele i pracujemy, by je osiągnąć - mówi zawodnik obecnego mistrza Niemiec.

Zaaklimatyzowałeś się już we Friedrichshafen? Jak się czujesz w nowym klubie, z nowymi kolegami?

Jose Rivera:Już się zaaklimatyzowałem i przenosiny poszły całkiem łatwo. Klub jest całkiem profesjonalny, a władze zajmują się wszystkim, zapewniając wszystko, czego potrzebujemy. Jako zawodnik tutaj jedyne, czym się mamy zajmować, to ciężka praca i wykonywanie naszych zadań jak najlepiej. Czuję się bardzo dobrze w nowym zespole i wśród nowych kolegów. Każdy jest bardzo miły i pomaga odnaleźć się w nowym środowisku.

Coś zmieniło się w twoim życiu? Jesteś siatkarzem od wielu lat, czy co roku jest to samo?Niewiele się zmieniło. Robię to od wielu lat, a każdy rok jest podobny. Z moimi kolegami z drużyny cały czas poznajemy się, a to potrzebuje czasu.

W ubiegłym sezonie VfB przegrał tylko cztery sety w lidze i zdobył krajowy puchar. Teraz przegraliście z Berlinem i mieliście problemy w meczu przeciwko CV Mitteldeutschland. Czy to oznacza, że zespół nie jest w pełni przygotowany?

Wydaje mi się, że jeszcze długa droga przed nami, by osiągnąć to co chcemy, ale jestem pewny, że idziemy w dobrym kierunku. Wydaje mi się, że i nasz zespół, i liga uległy poprawie względem ubiegłego roku. Najważniejsze dla nas jest to, że znamy nasze cele i pracujemy, by je osiągnąć. Będą pewne wyboje po drodze, ale ona dopiero się zaczyna.

W Lidze Mistrzów wygraliście z Innsbruckiem i przegraliście z Zenitem Kazań. Czy wygrana z przyszłej kolejce w meczu z Roeselare jest ważna w perspektywie awansu do kolejnej rundy?

Myślę, że wszystkie nasze pozostałe mecze są ważne, by awansować do kolejnej rundy. Wierzę, że kluczem do wygranej przeciwko Roeselare będzie pokazanie ducha walki, jakiego mieliśmy w Innsbrucku. Musimy wierzyć w siebie i w każdego z osobna.

Co chcesz doświadczyć z tym zespołem w tym sezonie?

Przede wszystkim chcę odczuć osiąganie postawionych nam celów. To nie jest sekret, że chcemy wygrać Puchar Niemiec i całą ligę. Niczego poniżej nie będę traktował jako sukcesu.

Jakie są twoje osobiste cele w tym momencie twojej kariery?

W tym momencie moim celem jest pomóc mojemu zespołowi, by stał się świetny i wygrać tytuły. Dlatego związałem się z tym klubem, nic więcej.

 

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved