Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal o atakujących: Obaj radzą sobie dobrze

Andrzej Kowal o atakujących: Obaj radzą sobie dobrze

fot. Cezary Makarewicz

Po pierwszych meczach siatkarzy Resovii zaczęła się dyskusja o podziale miejsc w składzie mistrza Polski. Rzeszowianie mają dwóch znakomitych atakujących - Zbigniewa Bartmana i Niemca Jochena Schöpsa. - Obaj grają bardzo dobrze - mówi Andrzej Kowal

To nie jest tak, że jeden gra w lidze, drugi w Lidze Mistrzów. Takiego podziału nie ma. Zresztą byłoby głupotą, gdybyśmy rozdzielali ich w taki sposób – mówi Andrzej Kowal, trener resoviaków. Zarówno Schöps, jak i Bartman mają w Asseco Resovii zastąpić innego Niemca, Georga Grozera, który odszedł po sezonie z klubu. O tym, jak trudne zadanie stoi przed nimi, zdążyli się już przekonać. Ale w pierwszych spotkaniach tego sezonu rzeczywiście więcej w Lidze Mistrzów grał Schöps, a w PlusLidze Bartman.

Po prostu do tej pory tak wychodziło. Wystawialiśmy atakującego pod danego przeciwnika, ale nie ma żadnego podziału. To, który z nich gra, zależy do wielu elementów, od taktyki, od tego, czy zakładamy spore ryzyko, czy też nie – tłumaczy szkoleniowiec mistrzów Polski i dodaje: – Wcale nie jest tak, że w następnych meczach w lidze nie zagra Schöps, a w Lidze Mistrzów Bartman.

Trener Kowal wyjaśnia też, że np. w meczu Ligi Mistrzów we Francji przeciwko Arago de Sete potrzebował atakującego grającego nie siłowo, ale taktycznie. Postawił na Niemca. – I grał bardzo dobrze. Z kolei np. w meczu ligowym z Jastrzębskim Węglem trzeba było postawić na Bartmana. To jego były klub, wiadomo było, że podejdzie podwójnie zmotywowany do meczu – zauważa szkoleniowiec.Rotowanie atakującymi jednak może się niedługo skończyć. – Przyjdzie czas, że jeden z nich będzie grał zdecydowanie więcej, będzie tym motorem napędowym – zapowiada szkoleniowiec. Postawi na Bartmana czy Schöpsa? – Trudno teraz wyrokować. Obaj grają bardzo dobrze, a to, który z nich jest na boisku, jest naszym najmniejszym problemem. Obojętne, na którego postawię, każdy radzi sobie dobrze – kończy Andrzej Kowal.

Więcej w serwisie sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved