Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > PGE Pressball 2012 czyli dziennikarze pod siatką po raz drugi

PGE Pressball 2012 czyli dziennikarze pod siatką po raz drugi

fot. archiwum

Już w najbliższy weekend w Bełchatowie rusza druga edycja turnieju PGE Pressball. Po dwóch stronach siatki staną naprzeciw siebie przedstawiciele różnych mediów. W tym roku oprócz ekip męskich, pojawią się także rodzynki w postaci żeńskich drużyn.

W dniach 10-11 listopada 2012 w Bełchatowie miesięcznik „Press”, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A. po raz drugi już zorganizują Ogólnopolski Turniej Siatkówki Halowej. Rozgrywki niecodzienne, bo ponownie w rywalizacji o puchar wystartują dziennikarze i przedstawiciele mediów. Wywalczonego przed rokiem tytułu bronić będzie drużyna Media Płock, na bełchatowskich boiskach nie zabraknie też debiutantów w tego typu rozgrywkach.

W zestawieniu 14 drużyn reprezentujących media ogólnopolskie i lokalne znalazły się także dwie reprezentacje naszego serwisu: zespół męski i żeński. Przed rokiem drużyna Strefy Siatkówki wywalczyła 6. miejsce, plasując się dokładnie w połowie stawki. Teraz bogatsi o doświadczenie „Strefowicze” także nie kryją swoich ambicji. – W ubiegłym roku zajęliśmy szóstą pozycję i na pewno pozostał niedosyt. Trzeba jednak zaznaczyć, że graliśmy w mocno okrojonym składzie. Uważam, że ta edycja PressBall będzie jeszcze ciekawsza. Nasza drużyna będzie dużo mocniejsza dlatego powiem odważnie – mierzymy w „pudło” – podkreśla Patryk Polek, który ma na swoim koncie m.in. brązowy medal wywalczony w rozgrywkach PressBall, ale w siatkówce plażowej.

Uczestnicy zmagania rozpoczną podzieleni na cztery grupy, w rywalizacji o strefę medalową pozostaną tylko zwycięzcy poszczególnych grup, pozostałym ekipom pozostanie, w zależności od uzyskanych wyników, walka o miejsca 5-8 lub 9-12. Jak w konfrontacji z kolegami po fachu zaprezentują się strefowe zespoły? – Jedziemy na turniej, który jest „bezlitosny”, a jego zasady nie wybaczają żadnych potknięć. Z grup wychodzą tylko ich zwycięzcy, a to oznacza, że bardzo dużo zależy nie tylko od umiejętności zawodników, ale też od szczęścia w losowaniu. Jedna przegrana w fazie grupowej praktycznie eliminuje z walki o medale – o często pomijanym, a mimo wszystko istotnym sportowym szczęściu mówi kapitan męskiej ekipy Strefy Siatkówki. – W tym roku dołączy do nas kilku kolegów, których z różnych przyczyn zabrakło w poprzedniej edycji tej imprezy. Trzymamy się jednak twardo zasady, że do drużyny zapraszani są tylko czynni współtwórcy naszego serwisu. Liczymy, że uda nam się poprawić tę zeszłoroczną lokatę, ale nawet jeśli nam się ta sztuka nie uda, to z pewnością będzie to świetna okazja do spotkania z kolegami z innych redakcji – dodaje Bartosz Borowiak.Redaktorzy Strefy Siatkówki w walce boiskowej i tej pozameczowej nie będą jednak osamotnieni, bowiem nie obawiając się rywalizacji z zespołami męskimi, swój zespół zgłosiła także żeńska część naszej redakcji. – Pomysł o stworzeniu żeńskiego teamu na turniej halowy powstał już w drodze powrotnej ze Starych Jabłonek. Udało się zebrać siedem dziewczyn i zgłosiłyśmy się. Jednak niemal do ostatniej chwili nie było wiadomo czy wystartujemy. W tamtym tygodniu okazało się, że będziemy 13-stą drużyną w turnieju i zapewniam, że nie pechową. W ubiegłym roku nie było mnie w Bełchatowie, ale dwukrotnie uczestniczyłam w turniejach plażowych i mam bardzo miłe wspomnienia. Rywalizujemy ze sobą na boisku, ale najważniejsza jest dobra zabawa – podkreśla zaprawiona w rywalizacji „pressballowej” Magdalena Rzepka. Strefowiczki poza sportowym przygotowaniem, tak ważnym dla drugiego z naszych zespołów, zadbały także o inne szczegóły. – Mamy specjalne stroje na zawody, jednak nie zdradzę szczegółów. Kto jest ciekawy, niech przyjdzie w sobotę na halę i zobaczy. Zapewniam, że efekt będzie piorunujący (śmiech) – dodaje Magdalena Rzepka. Jak w rywalizacji z pozostałymi 13 męskimi zespołami zaprezentuje się jedyna w turnieju żeńska ekipa? – Jakie mamy nastawienie? Oczywiście, że bojowe. Będziemy grać w większości przeciwko mężczyznom, nie boimy się ich atomowych zagrywek i przyznam, że fajnie byłoby utrzeć im nosy (śmiech) – walkę do końca zapowiada w imieniu swojego zespołu Magdalena Rzepka.

O tym, kto w tym roku sięgnie po puchar turnieju PGE Press Ball i jak na tle rywalizacji z przedstawicielami innych redakcji zaprezentują się drużyny Strefy Siatkówki, dowiemy się w niedzielę 11 listopada. Chcących obserwować boiskowe poczynania uczestników turnieju zapraszamy do Bełchatowa, w sobotę od godz. 9:15 do hali Sport (przy hotelu Sport), a w niedzielę od godz. 10:00 do bełchatowskiej hali Energia.

Poniżej prezentujemy listę drużyn, które będą rywalizować puchar turnieju PGE Press Ball 2012:
Strefa Siatkówki (K)
Strefa Siatkówki (M)
Media Bełchatów
Media Targi Kielce
Media Szczecin
Pobloku.pl
Polsat Sport
Portal Płock
Przegląd Sportowy
Puls Biznesu
Radio Zet
TVP
Volley24
VolleyLife

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved