Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mikołaj Sarnecki: W Wieluniu nie widziałem żadnych perspektyw

Mikołaj Sarnecki: W Wieluniu nie widziałem żadnych perspektyw

fot. archiwum

Mikołaj Sarnecki przed sezonem wyjechał do Słowacji, by grać w drużynie mistrza kraju - Chemesie Humenne. - Byłem znudzony grą w I lidze  - mówi atakujący, który do wspomnianej drużyny trafił z Siatkarza Wieluń.

Wraz ze swoim słowackim klubem Sarnecki występuje w lidze środkowoeuropejskiej (MEVZA), gdzie spisuje się bardzo dobrze. – Statystyki faktycznie wyglądają super. Tyle że nie jestem do końca usatysfakcjonowany treningami. W Polsce byłem przyzwyczajony do zajęć typowo siatkarskich, podczas których trenerzy zwracali uwagę na niuanse i doskonalenie techniki. Na Słowacji mamy dziennie dwa długie treningi, zajmujemy się głównie motoryką – tłumaczy były zawodnik Siatkarza Wieluń, który przyznaje, że miał już dość gry na zapleczu ekstraklasy. – Byłem znudzony grą w I lidze, dodatkowo w Wieluniu nie widziałem żadnych perspektyw rozwoju, dlatego podjąłem decyzję o wyjeździe z kraju – wyjaśnia.

Jak każdy gracz, który zaczyna swoją przygodę z zagraniczną ligą, także Mikołaj Sarnecki miał problemy z aklimatyzacją w zespole. – Mimo obecności Marcina Krysia początkowo czułem się tutaj nieswojo. Na szczęście dołączyła do mnie żona, która została klubowym fizjoterapeutą i zrobiło się już znacznie łatwiej – opowiada zawodnik, który od stycznia będzie walczył także w lidze słowackiej. Chemes Humenne będzie bronił tytułu mistrzowskiego wywalczonego w ubiegłym sezonie. – Władze nie postawiły przed nami konkretnego celu, ale liczymy, że uda nam się zająć miejsce w czołowej czwórce ligi środkowoeuropejskiej oraz wygrać z Unicefem Bratysława, który jest naszym najgroźniejszym rywalem w walce o tytuł w rodzimej lidze – kończy Mikołaj Sarnecki.

 źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved