Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Małgorzata Glinka górą w „polskim” meczu

Liga turecka: Małgorzata Glinka górą w „polskim” meczu

fot. archiwum

W zaległym meczu pierwszej kolejki, który rozegrany został w środę, spotkały się dwie "polskie" drużyny w lidze tureckiej. Po pięciosetowym pojedynku Vakifbank pokonał Fenerbahce i awansował na drugą pozycję w ligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo wyrównanej gry obu zespołów, jednak skuteczny atak i mniejsza liczba błędów własnych Fenerbahce przyczyniły się do wygrania premierowej odsłony 27:25. W drugim secie role odwróciły się i to zespół Vakifbanku mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Przy remisie 1:1 drużyna Bereniki Okuniewskiej wzmocniła serwis, znacznie utrudniając rywalkom przyjęcie, a co za tym idzie – również atak. Skuteczność zespołu Vakifbanku w tym elemencie spadła do zaledwie 21%, a zdobyte w ten sposób 9 punktów nie wystarczyło, aby zakończyć tę partię na swoją korzyść. Zagrywka, która tak dobrze funkcjonowała w trzeciej odsłonie, nie była już tak skuteczna w kolejnej partii, dzięki czemu ekipie Małgorzaty Glinki udało się doprowadzić do tie-breaka, w którym również lepsze okazały się podopieczne Giovanniego Guidettiego.

W przyjęciu najbardziej eksploatowana była Kim Yeon-Kyoung, która przyjmowała piłkę czterdziestokrotnie (65% przyjęcia pozytywnego i 55% doskonałego), jak również w ataku najwięcej piłek posłanych zostało w jej kierunku – 55, z czego 26 zakończyła zdobyciem punktu. Polskie siatkarki rozegrały całe spotkanie, a Małgorzata Glinka została najlepiej punktującą zawodniczką w swojej drużynie. 20 punktów na 51 ataków, dało jej 39% skuteczność, a dodatkowy punkt zdobyty w bloku pozwolił na zakończenie spotkania z dorobkiem 21 „oczek”. Natomiast Berenika Okuniewska zapisała na swoim koncie 8 punktów zdobytych w ataku (44% skuteczności) oraz jeden blok.

Fenerbahce Stambuł – Vakifbank Stambuł 2:3
(27:25, 19:25, 27:25, 18:25, 11:15) 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved