Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > W Częstochowie planują spotkanie z powrotem do przeszłości

W Częstochowie planują spotkanie z powrotem do przeszłości

fot. archiwum

Tuż przed Wigilią w Częstochowie odbędzie się mecz z udziałem zawodników tworzących złotą dekadę AZS-u. - Powodów jest kilka, a najważniejszy to 40-lecie klubu - mówi prezes KU AZS, Wiesław Pięta - pomysłodawca tego pojedynku.

Zdzisław Olejnik, Krzysztof Stelmach, Dariusz Marszałek, Andrzej Szewiński, Marek Kwieciński, Andrzej Solski, Piotr Owczarek, Paweł Tomaszewski, Roman Mac, Dariusz Taterka, Dariusz Stanicki, Radosław Panas – to dwunastka siatkarzy, którzy w 1990 r. zdobyli dla AZS-u pierwszy złoty medal mistrzostw Polski. Potem tytułów było jeszcze pięć, ostatni w 1999 r. To wszystko działo się już dość dawno, ale jest okazja, aby powspominać ten szczególny okres. Zaprezentować bohaterów tamtych czasów, sprawdzić, co robią teraz, przekonać się, czy potrafią jeszcze „czarować na boisku”.

Pomysłodawcą imprezy jest Wiesław Pięta, od lat prezes KU AZS działającego przy Akademii Jana Długosza (wcześniej Wyższej Szkole Pedagogicznej). – Nieważne, czyj pomysł, ważne, że są chętni, by go zrealizować i że coś takiego w ogóle będzie – mówi Pięta.W projekt zaangażował prezes spółki Konrad Pakosz. Podobnie senator Andrzej Szewiński, który jest absolwentem naszej uczelni, byłym zawodnikiem i prezesem AZS-u. Pomóc ma także miasto.

Pięta uważa, że termin 22 grudnia jest idealny. Choćby dlatego, że tego dnia na Zawodziu odbędą się akademickie derby: Wkręt-met AZS zmierzy się z AZS-em Politechniką Warszawską. – Ustaliliśmy już z prezesem Pakoszem, że mecz pokazowy odbędzie się po ligowym. Zapewniam, że na samym meczu się nie skończy. Będą też inne atrakcje dla kibiców, ale o szczegółach poinformujemy wówczas, gdy będziemy znali pełną ramówkę. Oczywiście wszystko, także sam mecz, ma być formą dobrej zabawy.Potraktujemy tę imprezę jako świąteczno-mikołajkowy prezent dla naszych kibiców – dodaje prezes Pakosz.Uważam, że wydarzenie będzie szczególne i już dziś na nie zapraszam.

Autor: Tadeusz Iwanicki, więcej w sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved