Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia zawodzi – umiejętności są, problemem podejście do gry?

Resovia zawodzi – umiejętności są, problemem podejście do gry?

fot. archiwum

Osiem punktów po pięciu meczach w PlusLidze mają na swoim koncie siatkarze Resovii. Nieco ponad połowę z tych, które były do zdobycia. Dorobek mizerny, ale bardziej niż to, martwić może postawa aktualnych mistrzów Polski - uważa Marcin Lew z serwisu sport.pl.

Co prawda rzeszowianie przegrali tylko raz z zespołami, które wymieniane są w gronie faworytów ligi. Ulegli ZAKSIE w Kędzierzynie-Koźlu 1:3. Pokonali przy tym i PGE Skrę Bełchatów, i Jastrzębski Węgiel, a mimo to są dopiero na piątym miejscu. Wszystko przez poniedziałkową porażkę z Delectą w Bydgoszczy, zespołem, z którym przegrywać nie powinni.

Efekt może być więc taki, że znów do walki w play-off startować trzeba będzie z niższego miejsca. Trudniej może być też w Pucharze Polski, gdzie tylko pierwsza czwórka będzie rozstawiona, a kolejność brana będzie po pierwszej rundzie. Na więcej strat nie można więc sobie pozwolić, tym bardziej że teraz resoviaków czeka seria spotkań z teoretycznie słabszymi zespołami.

Ale te mogą być najtrudniejsze. Bo tutaj nie liczą się tylko umiejętności, ale odpowiednie podejście do meczu. A właśnie to zawiodło w Bydgoszczy. Gdy po spotkaniu trener mówi otwarcie, że kilku zawodników zbyt pewnie podeszło do spotkania, to znaczy, że mamy problem. Problem mentalny, z którym niestety zmagać się będzie trzeba przez cały sezon. Bo spotkań w najlepszymi zespołami, na które motywować się nie trzeba, nie ma zbyt wiele. Sztuką jest zmotywować się na pojedynek, w którym jest się faworytem. Przyzwyczaić się do tej roli. A to na razie nie wychodzi.Jeśli jesteś mistrzem Polski, nie możesz sobie pozwolić na lekceważenie rywala. Jeśli to zrobisz, jesteś mistrzem tylko z nazwy. A nam to zdarzyło się w Bydgoszczy – powiedział po spotkaniu z Delectą w Bydgoszczy trener Resovii Andrzej Kowal.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved