Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Poważne problemy Stali Mielec, klub straci licencję?

Poważne problemy Stali Mielec, klub straci licencję?

fot. archiwum

Problemy znów dotykają mielecką Stal. Klub ma czas do 15 listopada, by przesłać do PZPS dokumenty wymagane przez siatkarską centralę. Jeśli tego nie zrobi, może zostać wycofany z rozgrywek I ligi. Z Mielca docierają również inne niepokojące informacje.

Stal Mielec otrzymała licencję na grę w I lidze, pod warunkiem jednak spłacenia lub podpisania ugód z byłymi siatkarkami, którym klub zalegał pieniądze. Byłe zawodniczki mieleckiej drużyny poinformowały PZPS o fakcie, że nie otrzymują zaległych wynagrodzeń, nie ukrywają tego również w wywiadach prasowych. Sprawą zajmie się Komisja ds licencji klubowych, której nowym przewodniczącym został Paweł Wachowiak.

Klub miał przedłożyć dokumenty potwierdzające realizację zobowiązań wynikających z procesu licencyjnego. Termin minął w poniedziałek – potwierdził Piechowiak na łamach serwisu nowiny24.pl. – Działacze Stali poprosili o wydłużenie tego terminu. Deklarowali, że te niezbędne dokumenty są przygotowywane. Uczestniczy w tym kancelaria prawna, stąd prośba o wydłużenie tego okresu do 15 listopada. My na tę prośbę oczywiście przystaliśmy – powiedział Wachowiak.

Czekamy na podpisanie porozumień ze starym stowarzyszeniem przez drugą stronę. Wtedy nowa spółka, która zgłosiła zespół i otrzymała licencję, zobowiązuje się spłaty zaległości – mówi Magdalena Gembal, wiceprezes Stali. Sprawa może być bardziej zawiła. Prezes klubu Rafał Murczkiewicz zasugerował w wywiadzie dla portalu hej.mielec, że osoby, które podpisywały wcześniej niektóre umowy z zawodniczkami, nie miały do tego prawa. Czy zatem sprawa skończy się na długotrwałych sądowych procesach?Z nieoficjalnych informacji, które docierają do mediów, wynika, że Stal ma kłopoty także z bieżącymi płatnościami wobec zawodniczek. Według działaczy klubu drużyna jednak normalnie trenuje i przygotowuje się do kolejnego meczu ligowego. W sobotę do Mielca przyjedzie lider I ligi, Jedynka Aleksandrów Łódzki. W jej składzie występuje była zawodniczka Stali, Agata Babicz.Klub ma sporo zaległości, nie tylko względem mnie, ale większości zawodniczek. Stal dostała licencję, ale jeszcze nie wywiązała się z ugody, na jaką się zgodziła. Powinnam otrzymać drugą ratę do 15 października. Nie dostałam jej, choć włodarze klubu twierdzą inaczej. Mało tego, nie można się z nimi w żaden sposób skontaktować, a na dodatek winni tej sytuacji są wszyscy, tylko nie zarząd klubu – mówiła w wywiadzie dla Strefy Siatkówki 18 października była zawodniczka Stali.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved