Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Piotr Sieńko: Byliśmy ogromnie zdeterminowani

Piotr Sieńko: Byliśmy ogromnie zdeterminowani

fot. archiwum

Ubiegłoroczny mistrz Młodej Ligi Delecta Bydgoszcz pokonał na wyjeździe MOS Wola AZS Politechnikę Warszawską 3:2. - O naszej wygranej zadecydowała ogromna determinacja - mówi Piotr Sieńko, zawodnik zwycięskiego klubu.

Co zdecydowało o waszej wygranej z Politechniką?

Piotr Sieńko: – Byliśmy ogromnie zdeterminowani oraz bardzo chcieliśmy wygrać. Jesteśmy zespołem, który walczy o każdą piłkę, staramy się nie poddawać nawet w trudnych momentach meczu. Wydaje mi się, że w tym spotkaniu oba zespoły prezentowały bardzo podobny poziom. Jednak to nasza ekipa potrafiła wykorzystać tych kilka najważniejszych piłek.

W minionym tygodniu kontuzji doznał drugi z rozgrywających. Czy wiadomo już jak poważny jest to uraz oraz kiedy Miłosz Szwaba będzie gotowy do gry?Miłosz doznał kontuzji podczas sparingu z kadetami z naszego klubu. Prawdopodobnie nie zagra przez półtora miesiąca. Jest nam teraz ciężko, tym bardziej że ja również grałem podczas tego meczu z urazem kostki. Mamy nadzieję, że Miłosz powróci na boisko jak najszybciej.

Za kilka dni rozegracie kolejne spotkanie z Effectorem Kielce. Jakie są wasze nastoje przed tym meczem?

Po zwycięstwie z Politechniką nastroje są bardzo dobre. Myślę, że nasza gra z meczu na mecz będzie wyglądać coraz lepiej.

Wasz nowy trener Bartosz Zaparucha nie pracował wcześniej z męskimi drużynami. Jak układa się współpraca z tym szkoleniowcem?

Trener stawia nam spore wymagania, natomiast my chcemy się uczyć. Bardzo dużo rozmawiamy o tym, co można zrobić lepiej, co poprawić w naszej grze. Tworzymy zgrany zespół – każdy zawodnik z naszego składu jest i czuje się potrzebny. Współpraca układa się bardzo dobrze.

Bronicie złotego medalu. Czy ciąży na was z tego powodu presja?

Żadnej presji nie czujemy. Skupiamy się tylko i wyłącznie na tym, aby podczas każdego meczu zdobyć jak najwięcej punktów oraz zyskać nowe doświadczenie i umiejętności.

Grasz już trzeci sezon w Młodej Lidze. Jak oceniasz organizację tych rozgrywek oraz pomysł wydłużenia sezonu?

Na pewno jest jeszcze kilka niedociągnięć, ale nie zapominajmy, że rozgrywki PlusLigi czy ORLEN Ligi również nie do razu wyglądały tak jak obecnie. Z sezonu na sezon rozwijały się pod względem organizacyjnym i sportowym. Rozgrywki Młodej Ligi z każdym rokiem są coraz lepsze i ciekawsze. Wydłużony sezon na pewno będzie bardzo korzystny dla młodych graczy. Ten fakt motywuje do wydajniejszej pracy. Zapowiada się ciekawa rywalizacja do końca.

Rozmawiała: Aneta Kuć

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved